חייל משוחרר נתן לאביו שלושה צ'קים וכרטיס בנקט, ומצא את עצמו בחובות כבדים. הדרך בה סיבך אב את בנו נחשפה בימים אלה בתביעה אותה הגיש עו"ד צבי וישנגרד לביהמ"ש השלום בפתח תקווה.

קרא עוד...

פורסמו ברשומות תקנות שהובאו על ידי שרת המשפטים לאישור ועדת הכספים של הכנסת, אותן קידמה רשות המסים כחלק מהמאבק הון השחור ולהגברת האכיפה נגד מעלימי מס, המאפשרות הטלת קנסות מנהליים במקרים של הפרות שונות לפי חוקי המס, אשר חומרתן אינה מצדיקה הגשת כתב אישום.

קרא עוד...

בני זוג משבט בני המנשה עלו ארצה והתגיירו במסגרת גיור מרוכז, הבעל שהסתכסך עם אשתו במרוצת השנים ברח מהארץ להודו ולאחר טיפול של אגף עגונות הוסדר הגט תוך פרק זמן קצר וללא צורך בסיוע של חוקר פרטי

קרא עוד...

לראשונה: הטלת קנס כספי לטובת אוצר המדינה על סרבנית גט: תקדים בבית הדין הרבני: נשיאת בית המשפט העליון, השופטת מרים נאור, אישרה  הטלת קנס כספי על אשה סרבנית-גט, המסרבת לקבל את גטה מבעלה במשך כעשר שנים.


לאחר שהתברר כי אין סיכוי לשלום בית בין הצדדים הוציא בית הדין הרבני בשנת 2008 פסק דין לגירושין. אלא שהאישה סירבה לביצוע הגירושין.

במשך תקופה ארוכה נעשו על ידי בית הדין הרבני ניסיונות רבים, בסיוע אנשי מקצוע, לדבר על ליבה של האישה ולשכנעה לשחרר את בעלה בקבלת גט, אך האישה סירבה בתוקף בלא לתת הסבר מובן לסירובה.

האשה איננה מוכנה לחיות עם בעלה אך גם אינה מוכנה לקבל את הגט ולשחררם מכבלי הנישואים. הבעל ביקש מבית הדין הרבני לכפות את הגט על האשה, בית הדין המתין בניסיון לדבר אל ליבה של האישה אך לשווא.

בשנת 2013 בית הדין הרבני נענה לבקשת הבעל להטלת סנקציות ונתן פסק דין לכפיית גט על ידי קנס. נשיאת בית המשפט העליון נאור אישרה בהחלטה שנתנה לאחרונה את הטלת ה"קנס של 2000 ₪ עבור כל שבוע שבו מסרבת המשיבה לקבל את גטה, הקנס יגבה לטובת המדינה".

עוד הוסיפה השופטת נאור: "לאחר שעיינתי בהחלטת בית הדין הרבני ובטענות הצדדים לא מצאתי מקום להפעיל את סמכותי ולבטל או לשנות את הקנס שהושת. פסק הדין לגירושין ניתן לפני כשבע שנים. פסק דין זה טרם קוים. המשיבה לא הציגה, לפחות בהליך זה, כל סיבה המצדיקה את הימנעותה מקיומו של פסק הדין".

*מהייעוץ המשפטי לשיפוט הרבני נמסר, כי מדובר בכלי חשוב נוסף העומד לרשות הערכאה המשפטית למניעת סרבנויות גט, ואשר ניתן יהיה להשתמש בו במקרים המתאימים.*

אלימות במשפחה, כך מתברר, אינה מנת חלקם הבלעדית של זוגות הטרוסקסואלים. פרשת התעללות מזעזעת נחשפה בפני בית המשפט לענייני משפחה בתל אביב – ובמרכזה גבר צעיר שהפך לדבריו לקורבן להתעללות מינית מזעזעת וממושכת מצד בן זוגו המבוגר.

קרא עוד...