חופשת הקיץ הארוכה, שבמהלכה בני נוער נמצאים ללא מסגרת יציבה, מהווה קרקע פורייה לשוטטות בני הנוער בחוסר מעש ולשאר התנהגויות שליליות. "תיאטרון חצות" הנו פרויקט חדשני ומיוחד, אשר מופעל בחודשי הקיץ, אשר בא במטרה לתת מענה לתופעה זו ולאפשר לבני הנוער חוויה חינוכית-חברתית מאתגרת ומעניינת בשעות הלילה המאוחרות

כלים

פרויקט זה הנו בחסותו ובניהולו של מר "שלומי שגב">שלומי שגב , מנהל תוכנית "עיר ללא אלימות" באור עקיבא. הפרויקט מופעל ע"י צוות מקצועי של גרעין אומנויות "אשר עובד">אשר עובד מזה שנתיים בקידום בני הנוער בעיר.

צוות הפרויקט יוצא פעמים בשבוע, בין השעות עשר בלילה לשתיים לפנות בוקר, למקומות הימצאות של בני הנוער ברחבי העיר. הצוות מלווה במגוון רחב של הפעלות, משחקים וכיבוד קל לבני הנוער. הצוות פוגש את בני הנוער, יוצר עמו קשר, משוחח, מקשיב, כשגולת הכותרת של הערב היא העלאת הצגה בחצות הליל. ההצגות הינם בעלות תוכן חינוכי אשר שולל כל התנהגות אנטי חברתית ומעביר מסר חברתי ברור וחד ליצירת אקלים חיובי ומקדם בעיר.

עד כה התקיימו ארבעה מפגשים, במהלכם עשרות בני הנוער נחשפו לחוויה חינוכית- תרבותית מסוג אחר. מרשמים העולים מהשטח עד כה, נראה כי בני הנוער חוו את המפגשים הללו כמפגשים חוויתים, מכבדים ובעיקר מהווים אלטרנטיבה חיובית לחוסר המעש והשוטטות.

יש לציין כי תוכנית זו הנה חוליה אחת מתוך שרשת תוכניות ייחודיות לבני הנוער אשר תכליתן להעצים ולשים את בני הנוער על מפת השינוי החברתי בעיר.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS