"אוי מאמא", סרטה של נועה מימן מבית היוצר של חברת ההפקות "אדד ווליו" זכה במקום הראשון בפסטיבל GOEAST מבין 6 סרטים שהתמודדו על המקום הראשון בקטגוריית הסרט הדוקומנטרי. פסטיבל GO EAST שנפתח בתאריך 21 באפריל ננעל אמש. הפסטיבל שם לעצמו מטרה, ליזום דיאלוג תרבותי אתני בין יוצרי סרטים לבין קהל הצופים

כלים
במסגרת הפסטיבל הוקרנו במסגרת תחרותית, 6 סרטים דוקומנטריים מתוך אלפים שהגישו מועמדות במסגרת זו. הסרט "אוי מאמא" נבחר ע"י חבר השופטים הבינלאומי כסרט הדוקומנטרי הטוב ביותר וזיכה את היוצרת בפרס היוקרתי – פרס "הזיכרון והעתיד" בגובה 10,000 יורו.

מנימוקי השופטים בהענקת הפרס: "על תיאור רגיש של ניצולת שואה שחייה מאפיינים את גורל הדור שלה ושהצליחה להעביר הלאה את הזיכרון של אישה שפעם הצילה את חייה לדור הבא של ישראלים צעירים".

הסרט "אוי מאמא" עוסק בפירה, סבתה של היוצרת נועה מימן, בת ה- 96, ניצולת שואה אשר מספרת את סיפורה לנכדתה. בשונה מסיפורי שואה מוכרים סיפורה של פירה חוצה קווי זמן. עבר והווה המתחברים יחדיו כאשר פירה מתמודדת באופן יומיומי עם גורלה של פיריטה בת ה-5 המתגוררת איתה בבית אבות. פיריטה היא בתה של מהגרת עבודה, ללא אזרחות מוגדרת, המועמדת לגירוש. פירה אשר חייה וחיי אמה ניצלו במלחמת העולם השנייה ע"י אישה פולנייה מנסה לתת לפיריטה הקטנה בית ומחסה בדיוק כפי שניתן לה.

נועה מימן יוצרת הסרט: "מאז שאני זוכרת את עצמי התעסקתי בכפייתיות בשואה. היה בי צורך להצדיק את החיים שקיבלתי, והיה בי הצורך לחיות את חיי בשביל עצמי, אך גם בשביל בני הדודים שהיו יכולים להיות לי. נשארנו משפחה קטנה, רק עשר נפשות, ובכל ארוחה משפחתית אני מוצאת את עצמי מדמיינת שולחן ארוך מלא דודים ודודות שמתו במלחמה".

בימוי: נועה מימן ואורנה בן דור

הפקה: נועה מימן

עריכה: אלון וולפיילר- קהתי

צילום: יריב מור

מוסיקה: דדי צור

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS