'אדם טבע ודין' פנתה לשר התשתיות: "האיום על הפסקת אספקת המים לתושבי הרשות הפלסטינית אינה מקובלת ומהווה פגיעה בזכות לקיום אנושי בכבוד". במכתב חריף ששלחה היום 'אדם טבע ודין' לשר התשתיות בעקבות איומו להפסיק את אספקת המים לרשות הפלסטינית נכתב: "האם שר התשתיות במדינת ישראל היה מעז לנקוט באותו איום כנגד חיילי צה"ל ומפקדיו בשל העובדה כי בסיסיהם, אשר אינם מחוברים לתשתיות ביוב בסיסיות מזהמים את הסביבה?"

'אדם טבע ודין' שיגרה הבוקר (ד') מכתב חריף לשר התשתיות, עוזי לנדאו, בעקבות איומו להפסיק את אספקת המים לשטחי הרשות הפלסטינית. במכתב ציינה עו"ד נעמה אלעד כי מצב תשתיות הביוב בתחומי מדינת ישראל גורם אף הוא לזיהום סביבתי נרחב והוסיפה: "הווה ידוע לך, כי בעיה דומה לזו המתוארת ברשות הפלשתינאית קיימת גם בבסיסי צה"ל, כאשר כ-150 ממחנות צה"ל עדיין לא חוברו לתשתיות ביוב... האם שר התשתיות במדינת ישראל היה מעז לנקוט באותו איום כנגד חיילי צה"ל ומפקדיו בשל העובדה כי בסיסיהם, אשר אינם מחוברים לתשתיות ביוב בסיסיות מזהמים את הסביבה, הנחלים והאקוויפרים?".

עו"ד נעמה אלעד ציינה כי השר לנדאו התייחס בדבריו לכך ש'הגיע הזמן שהפלסטינים ייקחו על עצמם את האחריות שכל מדינה תרבותית לוקחת על עצמה', בכל הנוגע לאופן טיפולם בשפכים, בעוד שבמדינת ישראל ששואפת אף היא להיות "מדינה תרבותית" אין פתרון לטיפול בביוב ללמעלה מ-150 יישובים בארץ, ושפכיהם מוזרמים לסביבה דרך בורות סופגים או מערכות איסוף המפנות את הביוב הגולמי לסביבה.

את המכתב חותמת אלעד במילים: "אנו מצפים כי לפני שאתה מפנה את האחריות לבעיות זיהום הנחלים והאקוויפרים בתחומי מדינת ישראל לרשות הפלשתינית, תטפל במסגרת אחריותך המיניסטריאלית בנושא תשתיות הביוב בתחומי מדינת ישראל".