שר ההסברה והתפוצות יולי אדלשטיין השתתף הערב במסיבת עיתונאים מיוחדת של הקונגרס היהודי אירופאי בבריסל, לרגל ציון יום השואה הבינ״ל: ״בטהרן אין שום ׳פרוייקט גרעין אירני׳, אלא ׳פרוייקט לשם השמדת ישראל׳", אמר אדלשטיין

לדברי אדלשטיין: "אין די בסנקציות נגד איראן שאושרו אתמול. על הקהילה הבינ״ל להמשיך וללחוץ על סנקציות נוספות. ההתפתחות הטכנולוגית הביאה לכך שהיום אין צורך לקיים כמו לפני 70 שנה ועידה כדי להגות פתרון סופי להשמדת היהודים, אלא ניתן בלחיצת כפתור לשלוח טיל שיעשה את העבודה״.

בהתייחס לדו״ח האנטישמיות לשנת 2011 שפורסם בתחילת השבוע אמר אדלשטיין: ״כל פינה בעולם נגועה באנטישמיות גם אם אין קשר ליהודים ולישראל. המשבר הכלכלי העולמי נגרם, על פי חלק מהמשתתפים במחאות ע״י היהודים. האביב הערבי הוא מהפכה כדי להפיל שליטים כגון קאדפי שנטען שאימו יהודיה ומובארכ שהוא סוכן מוסד. על הקהילה הבינ״ל לפעול למען חקיקה נאותה בכל מקום כדי למנוע התופעה״.

״לפני כ 70 שנה היו גורמים שדחו על הסף בקשות נואשות להפציץ את מחנות ההשמדה ופסי הרכבת המובילים אליהם. גם היום, ישראל, מדינת היהודים, זועקת לעולם לפעול אל מול מירוץ חימוש הגרעין של אירן שקוראת למחוק את ישראל מהמפה." הוסיף אדלשטיין.

"היום, בעוד השלג יורד זו השנה ה-70 על שדות ההרג של אירופה בהם מצוי גם אפרם של בני עמי, באתי הנה כנציגה של ממשלת ישראל וכנציגה של האומה היהודית כדי להבטיח לחברינו ולאוייבנו: כשאנחנו אומרים ׳לעולם לא עוד׳ - אנחנו מתכוונים לזה! העם היהודי לא ימתין לעוד ועידות שיכריעו את גורלו. לא נתחנן לרחמים ולסימפטיה. לא נשלים עם איום של שואה נוספת! אנחנו זוכרים. אנחנו נחושים. אנחנו מאוחדים. אנחנו אומרים לכולם: לעולם לא עוד!״. אמר השר.