איך מנהלים שיחה עם רובוטים? איך שולחן יכול להשפיע על השיחה סביבו, ובאיזה אופן יכולים משחקי מחשב לשפר את האנושות? מכללת שנקר מקדימה את העתיד ונכנסת לעידן של טכנולוגיות הדור הבא, חוויות בין אדם למכונה ויצירתיות חוצה גבולות במעבדת מדיה חדשנית ופורצת דרך.

כלים
מעבדת המדיה של שנקר
מעבדת המדיה של שנקר

  מעבדת המדיה, שהוקמה בתרומתם הנדיבה של מיכל ואברהם כדר, תרכז פעילות מחקרית, לימודית ומעשית אינטרדיסציפלינרית בשיתוף חוקרים, מרצים וסטודנטים ממחלקות העיצוב, האמנות וההנדסה של המכללה.

במסגרת המעבדה ע"ש כדר יפעלו שני מרכזים: מרכז לעיצוב וטכנולוגיה ומרכז משחקים, כל אחד מהם יציע - בנפרד וביחד - הזדמנות לפיתוח פרויקטים, מיזמים ושיתופי פעולה במרחב שבין האדם לטכנולוגיה, בין הפיזי לדיגיטלי ובין קוד לרגש.

המרכז לעיצוב וטכנולוגיה ע"ש כדר יעסוק במחקר ופעולה בתחום של עיצוב אינטראקציה והדיאלוג שנוצר בין אנשים לבין טכנולוגיה ובין אנשים לאנשים דרך טכנולוגיה.

באמצעות הכלים החדשניים שיעמדו לרשות הסגל והסטודנטים, הם יוכלו לבנות במהירות אבות טיפוס עובדים ולבחון באמצעותם פתרונות לסוגיות מחקריות ומעשיות. אלו יבוצעו בשיתוף גופי המחקר והיזמות של שנקר, אנשי הסגל האקדמי ובחיבור עם מוסדות תרבות, חברה ותעשייה מובילים בארץ ובעולם.

בראש המכון עומדת מיכל רינות – חוקרת ויוצרת בתחום של עיצוב אינטראקציה וחברת סגל בכירה בפקולטה לעיצוב ע"ש עזריאלי בשנקר. בשנת 2008 הקימה את המעבדה הראשונה בארץ לעיצוב אינטראקציה במכון הטכנולוגי חולון ועמדה בראשה עד 2015.

מרכז המשחקים על שם כדר הוקם במטרה לחזק ולחקור את היחסים בין משחק, הנאה ולמידה ולעודד את פיתוחם של משחקים בעלי זיקה חברתית ואמנותית. המרכז מציע תכניות לימודים וקורסי הכשרה בתחומי הפיתוח ועיצוב של מדיה משחקית ומשמש בית לניסוי ולמחקר של הדרכים השונות בהן משחקים מעצבים ומעוצבים על יד החברה והתרבות בת זמננו. לאחרונה, יצא לדרך שיתוף פעולה בינלאומי עם MIT במסגרתו התקיימה חממת משחקים בהשתתפות סטודנטים משני המוסדות.

בראש המרכז עומדת ד"ר ורד פנואלי, שהקימה ומובילה את התכנית לעיצוב ופיתוח משחקי מחשב במחלקה ללימודי חוץ ולימודי המשך של שנקר. ד"ר פנואלי היא מנהלת עיצוב, מרצה וחוקרת תרבות בעלת ניסיון רב בתחום הדיגיטלי.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

עדכונים אחרונים

יול 02, 2020

תכנון קרייקה בעיצוב פנים

מוצאים את עצמכם מתעניינים בתחום העיצוב? יש לכם טאץ׳ אישי ועין חדה לשלב צבעים? יש בכם…
אפר 23, 2020

ד"ר רון ברנט מונה לתפקיד מנהל המחלקה לרפואה דחופה במרכז שניידר

הנהלת מרכז שניידר הודיעה על מינוי חדש בבית החולים: ד"ר רון ברנט מונה לתפקיד מנהל המחלקה…
דצמ 18, 2019

תואר ראשון בחינוך למען דור העתיד

ככול שהעולם בו אנו חיים משתנה ומתאים את עצמו לעתיד הטכנולוגי, כך גם דרכי ההוראה וחומרי…
דצמ 11, 2019

כיצד אפשר להשלים כיום בגרויות

לא מעט אנשים אשר אינם סיימו בתיכון את כלל הבגרויות אשר נדרשו להם על מנת שיקבלו תעודת…
נוב 12, 2019

עבודות סמינריון ולימודים

סמינריון, עבודות סמינריון, עבודה סמינריונית, כתיבת סמינריון, כתיבת עבודות, כתיבת עבודה…