כולם אומרים לכם שאתם חייבים מדבקת אנטי סאן לחלונות של העסק שלכם? ככל הנראה הפתרון יסייע לכם, אך כיצד תבחרו את הציפוי שישיג את האפקטיביות המרבית עבור הצרכים שלכם? הכנו לכם מדריך שלם שיסייע לכם לדייק את הבחירה.

מי צריך מדבקת אנטי סאן לחלונות העסק?

השמש בישראל חזקה, על כך אין בכלל ויכוח, אך יש מבנים שסובלים יותר מהשמש הישראלית ויש שפחות. בחודשי הקיץ כל מבנה שפונה אל השמש החל מהשעה עשר בבוקר ככל הנראה יסבול מעליית טמפרטורות גבוהה ומהירה המצריכה הוצאות חשמל גבוהות. מעבר להוצאות החשמל, כשמדובר בעסקים בהם עובדים אנשים במהלך היום ואם יש ציוד רגיש שיכול להתקלקל, בין אם בתחום האלקטרוניקה ובין אם בתחום המזון או אפילו הריהוט – יש צורך להגן עליהם מפני השמש והחום.

קצת על המדבקה

מדבקת אנטי סאן לחלונות היא ציפוי המותקן על גבי זכוכיות של חלונות. הוא עשוי מחומרים המסננים את קרינת השמש ויש לו דרגות שונות של הגנה והצללה מהן ניתן לבחור. הוא מתאים להתקנה על כל סוגי החלונות והתקנתו פשוטה ולא יקרה, אך תמיד רצוי שתעשה על ידי בעלי מקצוע מנוסים מהתחום. הוא מתאים לבתים פרטיים, דירות, עסקים במתחמי קניות, עסקים על יד הים, משרדים וכל מבנה שיש בו צורך בסינון קרני השמש מהחלונות.

פרמטרים אליהם יש להתייחס כשבוחרים את המדבקה

כאשר אתם בוחרים מדבקת אנטי סאן לחלונות עליכם לשים לב לכמה נושאים, הראשון בהם הוא מיקום החלון והחשיפה שלו לקרני השמש במהלך היום. אם מדובר באזור חשוף במיוחד, תהיו חייבים לבחור בהצללה גבוהה שתאפשר את שמירת הטמפרטורות בתוך המבנה.

פרמטר שני דווקא מתייחס להעדפה האישית שלכם ושם את הרצון שלכם במרכז – איזה חלון אתם מעדיפים שיהיה למשרד – האם יש לכם צורך למשל בכיסוי מלא ואולי רפלקטיבי שלא יאפשר לראות מן החוץ לפנים? האם אתם מעוניינים בדרגת סינון נמוכה למדי?

עוד פרמטר מתייחס לצרכים מיוחדים שיכולים לעלות מן הצורך בשטח, למשל, האם יש צורך בהגנה מיוחדת על מכשירים אלקטרוניים בתוך העסק, האם יש ריהוט שצריך להגן עליו מפני השמש או אפילו תרופות או מזון.

איזה אחוז מעבר אור אתם צריכים?

אחד הנושאים המשמעותיים ביותר בבחירת מדבקת אנטי סאן לחלונות מתייחס לאחוז מעבר האור, הכוונה לכמות האור שנכנסת דרך המדבקה. הציפוי מגיע במנעד רחב של אחוזי מעבר מהם אתם תצטרכו לבחור את זה שהכי מתאים לצרכים שלכם. אז בואו נעשה סדר ונלמד איזה אחוז מעבר אור מתאים לאיזה סוג של חלון וצורך:

למקומות רגישים בהם יש מזון, רכיבים אלקטרוניים, ואפילו ריהוט יקר במיוחד שיש צורך להגן עליו מפני השמש, יש לבחור באחוזי מעבר אור גבוהים של 95% דחיית חום השמש.עבור משרדים ועסקים שנמצאים במיקומים מלאי שמש, ניתן להתאים מדבקה עם 20% מעבר אור, כך ש-80% מחום השמש נדחה.כאשר מדובר בחנויות, בדרך כלל הצורך בהצללה יעמוד על 30%, בהתאם למיקום החנות והחשיפה של המבנה לשמש.

כלים