התכנית שיזמה רשות מקרקעי ישראל בשיתוף עם עיריית באר יעקב עוסקת בהקמת שכונה חדשה בשטח של כ-300 דונם, במערב באר יעקב, אשר תכלול תמהיל מגורים מגוון בהיקף של כ-2,400 יח"ד מהן כ-400 יח"ד לדיור מיוחד , כ-245,000 מ"ר לתעסוקה, כ-6,000 מ"ר למסחר, כ-80,000 מ"ר למבני ומוסדות חינוך וציבור, ועוד שטחים ציבוריים פתוחים ופארק רובעי הכולל מאגר עירוני לאיגום מי נגר עילי

הדמיה תוכנית מתחם 6א – באר יעקב. קרדיט : מילוסלבסקי אדריכלים
הדמיה תוכנית מתחם 6א – באר יעקב. קרדיט : מילוסלבסקי אדריכלים

התוכנית שיזמה רשות מקרקעי ישראל יחד עם עיריית באר יעקב להקמת מתחם 6א החדש, ממוקמת בחלק המזרחי של באר יעקב בסמוך לכביש 44 ומחלף ניר צבי החדש שבתכנון, מדרום לכביש 4313 ומצפון לתלמי מנשה, והיא מתפרשת על שטח של כ-281 דונם. ליד השכונה צפויה תחנת מטרו.

התוכנית עוסקת במתחם מגורים חדש המתחבר למרקם העירוני הקיים ויוצר רציפות עירונית שלימה, משלב בתוכו תמהיל מגורים מגוון לצד שטחים למבני חינוך וציבור, תעסוקה בהיקף נרחב, מסחר ופארק רובעי לרווחת תושבי השכונה שיעניק איכות חיים ומקום בילוי ופנאי. עוד מתוכננת ליד התוכנית תחנת מטרו שתעניק נגישות גבוהה לשכונה וממנה.

הפרויקט תוכנן ע"י משרד מילוסלבסקי אדריכלים, תכנון והובלה אדר' מיה בן שמואל. ניהול פרויקט אור אבני ממשרד אהוד תייר

יעקב קוינט, מנהל רשות מקרקעי ישראל בירך על הפקדת התכנית וציין כי "מדובר בשכונה נוספת במרכז הארץ שתעניק מגוון פתרונות מגורים בהיקף רחב של כ-2400 יח"ד לצד שטחים נרחבים לתעסוקה ומסחר ומבני ציבור שיספקו את כל צרכי תושבי השכונה ויעצימו את באר יעקב כישוב חזק ואיכותי המהווה אחד מאזורי הביקוש העקביים במרכז הארץ".

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS