צילום הוא אחד מאותם התחומים המקצועיים שכולנו עוסקים בו במידה מסוימת בחיי היום יום. ברגע שהטלפונים החכמים נכנסו לחיינו, הצילום הפך להיות הדרך הטובה ביותר לתעד כל רגע, קטן כגדול בחיים, וליצור תקשורת בין אנשים. אבל אם אתם לא מסתפקים בחוויית צילום של מכשיר נייד וחשוב לכם להפוך את התחביב לקריירה, הבחירה להשקיע בעצמכם באה לידי ביטוי בהרשמה לחוויה של לימודי צילום אצל מומחים בתחום. היום יש כל כך הרבה מומחים שמציעים לכם את החוויה הזו, וההחלטה יכולה להיות מורכבת ולא פשוטה. כדי לבחור נכון קורס לימודי צילום, אתם צריכים לדעת למה לצפות. ובמדריך הקרוב, נסייע לכם להבין מה לומדים במהלך הקורס ולמה אתם יכולים לצפות מהמדריכים שלכם.

כלים

ארבעת השלבים החשובים של לימודי צילום

  1. היכרות טכנית עם עולם הצילום – כדי להחזיק מצלמה מקצועית, צריך להכיר את המבנה של המצלמה ברמה העקרונית. השימוש בעדשות, ההתאמה של סוג המצלמה לחוויית הצילום שאתם רוצים ליצור, תחזוקת המצלמה לאורך זמן. כל אלו הן משימות שאתם חייבים לבצע בצורה מדויקת, כדי להיות צלמים מעולים.
  2. עקרונות הצילום – יש שורה ארוכה של חוקים (חלקם הגדול הם חוקים לא כתובים, אבל בהחלט חשובים), אשר מרכיבים את היכולות של צלמים מעולים לקחת תמונות ברגעים ספורים. החל מאופן אחיזת המצלמה ועד לחלוקה של האובייקטים המצולמים בצורה שווה בין כל חלקי התמונה. אתם רוצים להכיר את כל הטכניקות הללו, וזו היא אחת מהמטרות של לימודי צילום.
  3. שימוש באור וצל – ההצלחה של תמונות של צלמים מתקדמים יותר, תלויה במידה בלתי מבוטלת באופן שבו הצלם משתמש באור וצל. זו היא טכניקה קצת יותר מורכבת, אשר דורשת את ההבנה הבסיסית של עבודה עם מצלמה, אבל התוצרים של עבודה עם אור טבעי, הם כמעט תמיד מהממים ומיוחדים במינם.
  4. עריכת תמונות ותוכנות – בכדי להפוך כל תמונה לחוויה אומנותית, צריך לעשות שימוש בתוכנות לעריכת תמונות. אמנם אתם רוצים לבצע מינימום שינויים בתמונה המקורית, אבל אם יש לכם מספיק ידע בעבודה עם תוכנות, ניתן ליצור את המראה הטבעי והמיוחד שאתם רוצים להעניק לתמונה שלכם.

מגיעים מוכנים לתהליך הלמידה שלכם

ההיכרות עם שלבי העבודה השונים של לימודי צילום היא חלק חשוב מהבחירה לצאת למסלול לימוד זה. אם אתם מגיעים מוכנים ויודעים בדיוק מה הם השלבים החשובים לכם, יהיה יותר קל להשקיע מאמצים בלמידה, ואתם תהפכו את תהליך הלמידה לחוויה בלתי נשכחת. כמובן שאם אתם עובדים עם מורים מנוסים, לצד תלמידים מוכשרים, החוויה מתעצמת והופכת להיות מדהימה עוד יותר. אז אל תהססו לחפש רק את בתי הספר הטובים ביותר ולבחור רק את המסלולים שמעניינים אתכם מספיק, כדי להשקיע בהם מאמצים בתור תלמידים.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS