ביוזמת שדולת ארץ ישראל בכנסת, חתמו 48 חברי כנסת על קריאה לשרי הממשלה לא לשתף פעולה עם כ-20 חברות שהתחייבו לא לרכוש מוצרים מיו"ש, מזרח ירושלים והגולן. מחצית מחברי סיעת קדימה חתמו על הקריאה, בתוכם יו"ר הסיעה דליה איציק, שר האוצר לשעבר רוני בראון ויו"ר הועדה לביקורת המדינה יואל חסון. חברי הכנסת:"חברות ישראליות מכרו את נשמתן הציונית ואת הסולידריות הלאומית שלהן בעבור חופן דולרים"

48 חברי כנסת פנו לשרי הממשלה בקריאה לא לשתף פעולה עם כ-20 חברות שהתחייבו לא לרכוש מוצרים מיו"ש, מזרח ירושלים והגולן. במכתב שיזמה שדולת ארץ ישראל בכנסת בראשותם של ח"כ זאב אלקין וח"כ אריה אלדד, הוסבר כי "חברות ישראליות המספקות מוצרים ושירותים להקמת העיר הערבית רוואבי, הסכימו לחתום על הסכם ולפיו ישתתפו בפועל בחרם הפלשתיני על מוצרים ושירותים שמקורם במה שהוגדר ע"י הפלשתינים כ"מזרח ירושלים הכבושה, הגדה המערבית הכבושה, רצועת עזה הכבושה, רמת הגולן הכבושה".

חברי הכנסת מזועזעים ומוקיעים מצב זה "בו חברות ישראליות מכרו את נשמתן הציונית ואת הסולידריות הלאומית שלהן בעבור חופן דולרים".

המכתב מסתיים בקריאה לשרי הממשלה: "אנו קוראים לכם, שרי הממשלה, ללא הבדלי סיעות, להימנע מכל התקשרות עסקית מכאן ולהבא עם חברות שחתמו, או שיחתמו חלילה, על ההסכם המביש הזה, המהווה שיתוף פעולה עם הטרור הכלכלי הפלשתיני".

על מכתב זה חתומים רוב חברי הכנסת ממפלגות הימין אך גם ממפלגת קדימה. ניתן לראות כי מחצית מחברי סיעת קדימה חתומים על הקריאה, מתוכם יו"ר הסיעה דליה איציק, שר האוצר לשעבר רוני בראון ויו"ר הועדה לביקורת המדינה יואל חסון.