מעוף דרום, הזרוע הביצועית של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה, יוזמת כנס בשיתוף חברת החשמל במטרה לאפשר לבעלי עסקים מאזור הדרום להכיר את מערך הרכש של החברה ואת התנאים ודרכי ההתקשרות שלה עם ספקים. 

כלים
תמונה: אילוסטרציה
תמונה: אילוסטרציה

ב-15 במאי יתקיים כנס במרכז הכנסים באשקלון, אליו מוזמנים כל בעלי העסקים הקטנים והבינוניים מאזור הדרום. בכנס, שיתקיים בנוכחות בכירים מחברת החשמל וממשרד הכלכלה והתעשייה, יסבירו בכירים ממנהלי אגפי הרכש וקשרי הספקים בחברת החשמל, מהן דרכי העבודה עם ספקים, כיצד יש להגיש מועמדות למכרז בחברה ומהן דרישות הסף אותן דורשת חברת החשמל.

ממערך המעוף נמסר כי מטרת הכנס היא להנגיש לבעלי העסקים הקטנים והבינוניים מאזור הדרום, אשדוד, אשקלון, אזור עוטף עזה, באר שבע והנגב כולו, את אחת מהחברות המובילות במשק הישראלי, ולהציג להם את דרכי העבודה, כיצד יש לגשת למכרזים, והחשוב ביותר – עידוד ופיתוח עסקים דרומיים. עד כה נרשמו בהרשמה מקדימה כמאתיים בעלי עסקים ובמעוף מצפים להכפיל את המספר כדי לאפשר לכל בעלי העסקים המעוניינים לעבוד מול חברת החשמל וכמו כן להציג את הכלים והסיוע של מעוף בליווי העסקים הקטנים והבינוניים ביצירת תהליכי התקשרויות שכאלו.

"בעלי עסקים קטנים ובינוניים רבים מאזור הדרום מרגישים כי אין ביכולתם להתמודד מול חברות ענק על מכרזים של החברות המובילות במשק" סיפר אפי מחלב, מנהל אשכול דרום במערך המעוף. "המטרה שלנו היא להציג לבעלי העסקים את תהליך הפנייה למכרזים והעמידה בתקנים השונים. בנוסף לתמוך וללוות אותם בכל שלבי העבודה והפיתוח העסקי, כדי שיתאימו לדרישות ותנאי העבודה עם חברות גדולות ומוסדות עוגן".

ציון ביטון, מנהל פיתוח אזורי במערך המעוף, הוסיף – "הכנס יהווה קפיצת מדרגה הן לבעלי העסקים והן לחברת החשמל שתהנה מספקים חדשים, איכותיים ונמרצים. אנו בטוחים כי שיתוף הפעולה בין העסקים הקטנים והבינוניים לבין חברת החשמל יניב תוצאות חיוביות לכל הצדדים ויתמוך בתעשייה הדרומית באזור אשדוד, אשקלון והנגב".

אודות המעוף:

המעוף הוא מערך השטח הארצי שהקימה של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה, במטרה לסייע לעסקים ויזמים. סניפי המעוף מציעים את כלל כלי הסיוע של הסוכנות ליזמים בתחילת דרכם ולבעלי עסקים קטנים ובינוניים, בהתאמה לצרכי העסק והפיתוח האזורי וזאת תוך ליווי העסק לאורך זמן. המעוף מספק לעסקים שירותים שונים, ביניהם מתן מידע על כלל כלי הסיוע הקיימים בשוק, מיפוי עסקי ומיפוי צרכים, הפנייה לשירותי ייעוץ מקצועי מסובסדים, ליווי בתהליכים ביורוקרטיים, ביצוע הדרכות וכנסים מקצועיים, הפנייה למקורות מימון ועוד. מטרות מערך המעוף הינן לפתח ולקדם עסקים בכל ענפי המשק וליזום פיתוח אזורי, להוות מרכז שירות ומידע, לפעול לשיפור ההכנסה ואיכות החיים של אוכלוסיות מגוונות, ולהציף את צרכי השטח אל הרשות המחוקקת ומשרדי הממשלה.

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS