פתיחת השוק לתחרות תסייע להורדת מחירים, תיצור שקיפות ותטיב עם הלקוחות" במסגרת הכנת החוק להגברת התחרות ולצמצום הריכוזיות בשוק הבנקאות לקראת קריאה שניה ושלישית, אישרה היום (14/12) וועדת הרפורמות את הצעתו של ח"כ חיים ילין (יש עתיד) לחייב את הבנקים הקיימים למכור בתשלום שירותי תשתית מחשוב לבנקים חדשים, במקביל להקמת רשת תקשוב שתוקם בעוד כשנה וחצי ע"י בנק ישראל. "לא די בהון הרב הנדרש בכדי להקים בנק בישראל, נאלצים היזמים להתמודד גם מול בניית מערך תקשוב יקר שיספק שירותי בנקאות העומדים בתקנות אבטחת מידע הנדרשות בחוק.

כלים
ח"כ ילין: "החזירות בשוק הביאה אותנו להכניס את השינויים האלו לחוק
ח"כ ילין: "החזירות בשוק הביאה אותנו להכניס את השינויים האלו לחוק

קשיים אלו רק מחזקים את החסמים לכניסה לשוק הבנקאות בישראל ומשמרים את המונופול של הבנקים הגדולים״ אמר ח"כ ילין.

הוועדה קיבלה הצעה נוספת של ח"כ ילין להשקת ממשק טכנולוגי (Read Only) שתאפשר לחברות מסחריות, באישור הלקוחות, לאסוף מידע בגין ההעמלות והריביות המשולמות על ידיהן לבנקים, במטרה להציע להן חלופות תחרותיות יותר בבנקים אחרים, דרך אפשרויות של מידע והשוואת מחירים.

שינוי נוסף שהוכנס לחוק ביוזמת ח"כ ילין קובע כי הבנקים יחויבו לאפשר ללקוחותיהם לקבל הלוואות נוספות תמורת נכס שכבר שועבד, בתנאי שסך ההלוואות לא עולה על שווי הנכס.

ח"כ ילין: "החזירות בשוק הביאה אותנו להכניס את השינויים האלו לחוק. פתיחת השוק לתחרות תסייע להורדת מחירים, תיצור שקיפות ותטיב עם הלקוחות".

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS