"משפחות אולימפיות"החל מ- 17.7 ובכל ערב ב-22:00, בכורה בערוץ לייפטיים לסדרה חדשה המלווה אתלטים צעירים ובני משפחותיהם במסעם אל עבר פסגת הקריירה שלהם – האולימפיאדה

כלים

הדרך אל הזהב היא מאבק רצוף אתגרים, כישלונות וכאב - פיזי ונפשי - את זה כולם יודעים. מה שידוע הרבה פחות הוא שמי שבדרך כלל נדרש להשקיע ולהקריב לא פחות מהספורטאי עצמו הם בני משפחותיהם.

לא פעם הופכת הקריירה הספורטיבית של האתלט למפעל החיים של כל בני הבית – כמויות הכסף, הזמן, הכוחות הנפשיים ותשומת הלב שנדרשים מהם הן אדירות. רבים מהם נדרשים לוויתורים כואבים בחיים האישיים והמקצועיים שלהם על מזבח חלום ההצלחה הספורטיבית של בן משפחתם.

בסדרה שלפנינו אנחנו נחשפים לסיפורם של שישה אתלטים על סף ההצלחה ולמתח, לקשיים, לאושר ולאכזבה שהם ובני משפחותיהם חווים –על סף הרגע החשוב ביותר בחייהם.

מי יגיע אל האולימפיאדה בסופו של דבר? מי עשוי לזכות במדליה ותהילה עולמית? ומה יהיה המחיר אותו יצטרכו לשלם?

כל ערב ב-22:00, ימים ראשון עד שבת, 17-23.7 סדרה חדשה בערוץ לייפטיים, אפיק 46 YES / ערוץ 32 HOT.

האתלטים ומשפחותיהם המשתתפים בסדרה הם:

אלי רייזמן - מתעמלת קרקע בת 21, אמריקאית-יהודייה, שזכתה כבר ב-2 מדליות זהב ומדליית ארד אחת באולימפיאדת לונדון 2012. את תרגיל הקרקע שלה באולימפידת לונדון 2012 היא ביצעה לצלילי"הבה-נגילה" כמחאה על הימנעות הוועד האולימפי מציון 40 שנהלטבח הספורטאים באולימפיאדת מינכן.

אם היא תיבחר לייצג את ארה"ב באולימפיאדת ריו 2016, היא תהיה המתעמלת האמריקאית הראשונה מזה 15 שנה שנשלחת לשתי אולימפיאדות ברצף, ואם היא תזכה – היא עשויה להיות המתעמלת הראשונה בהיסטוריה שזוכה במדליה ברצף. הוריה של אלי, לין וריק, משכו תשומת לב ציבורית ובינלאומית כשוידאו שלהם, בו הם מתרגשים לצפות בבתם מתעמלת, הפך לויראלי. בתור הבת הגדולה מבין 4 ילדים, אלי זוכה לתמיכה מכל בני המשפחה, מה שמקל עליה להיות חלק מקבוצה אולימפית. זה אולי קשה להגיע לפסגה, אבל להישאר שם – זה מרשים באמת.

סטיל ג'ונסון - מתמחה בקפיצה אולימפית למים. הוא בן 19, ויש לו סיכוי טוב לזכות הקיץ במדליה! משפחתו המלוכדת של סטיל מורכבת מהוריו – ביל וג'יל, ומאחיו רייס והולין. הם משקיעים את מיטב המאמצים הכלכליים והרגשיים שלהם במטרה שסטיל יגיע לריו, והם כל כך בטוחים בו ובעצמם שהם לא דואגים לתכנית חלופית, במידה וזה לא יקרה. בתור נוצרים אדוקים, הם זוכים לתמיכה ואהדה מקרב הכנסייה, מה שמחזק אותם מאוד בדרכם.

ג'אירה גונזאלס(Jajaira Gonzalez), בת 19, נולדה להתאגרף. אביה, חוסה, היה מתאגרף רחוב בגוואדלחרה לפני שהגיע לארה"ב, ושני אחיה ג'ואט וג'וזה הם מתאגרפים בפני עצמם. לעומתם, אחיה הצעיר דווקא מתרחק מהאיגרוף, והאח הקטן ביותר סובל משיתוק מוחין. ג'ג'אירה נחושה בדעתה יותר מתמיד להתפרסם בעולם האיגרוף הנשי. היא מתאמנת עם ומול בני משפחתה, אבל גם משתתפת פעילה בכלכלת הבית כשהיא מנקה בתים יחד עם אמה סופיה. איגרוף הוא הכל עבור משפחת גונזלס, והם יעשו כל מה שצריך כדי להגיע לאולימפיאדה.

ג'ורדן ווינדל, בן 17, מתמחה גם הוא בקפיצה אמנותית למים. כל מי שרואה אותו קופץ למים מיד משווה אותו לאגדת הקפיצה – גרג לוגאניס, שהוא במקרה גם המנטור של ג'ורדן. כשהוא היה בן שנתיים, ג'ורדן אומץ מבית יתומים בקמבודיה ע"י ג'רי ווינדל, שבהמשך התחתן עם אנדרס. שני האבות של ג'ורדן הקריבו המון (כולל עבודות יוקרתיות) כדי לעבור דירה ולגור קרוב לאחד מהמאמנים הטובים ביותר עבור ג'ורדן. אחרי שהשקיעו המון כספים בשיעורי קפיצה ועלויות נסיעה, האם סוף סוף ההשקעה הכלכלית והרגשית שלהם בקריירה של ג'ורדן תשתלם?

המתעמלת האמנותית נסטסיה ג'נרלובה, בת 16, משתוקקת להשתתף באולימפיאדה כדי להסב גאווה למשפחתה אבל גם כדי להיות המתעמלת האמנותית השחורה הראשונה אי פעם שהגיעה לאולימפיאדה. אמה, אולגה הייתה מתעמלת אמנותית בעצמה כשגרה ברוסיה. כיום היא אם חד הורית שמשקיעה את כל זמנה בלעבוד ע"מ שבתה תוכל לקבל את האימון הכי טוב. בעוד שמתעמלים אחרים מוקפים בד"כ בהוריהם, מאמנם וגם מסאז'יסט, נסטסיה מוצאת את עצמה לרוב לבד בימים של תחרות, כיוון שאמה צריכה לעבוד. כשהייתה בת 13 השתתפה בתחרות ארצית בארה"ב, והזמרת טיילור סוויפט נדלקה עליה והציעה לה להשתתף בצילומי הקליפ שלה – Shake It Off, אבל כמובן שמיד אחרי הצילומים היא חזרה לשגרת האימונים הקפדנית.

השחיין שון גרישופ, בן 16, מחזיק בניקוד גבוה מאוד בקבוצת השחיינים בני גילו בארה"ב, אבל אם הוא רוצה להגיע לאולימפיאדה בריו, הוא צריך לנצח שני שחיינים אלופים מהקבוצה. הוריו של שון, ניל ואן החליטו לעבור דירה למדינה אחרת כדי שניל יתאמן אצל המאמן הטוב ביותר עבורו, אבל כמה חודשים לפני מבחני הכניסה למשלחת של ארה"ב לאולימפיאדה, המאמן שלו החליט שהוא מתפטר. בנוסף, שני אחיו של שון ושון עצמו מתמודדים בתחרות חשובה לא פחות, התחרות על תשומת הלב של אמם.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS