בכנס הפקולטה למדעי הטבע באוניברסיטת אריאל יוצגו מיטב המחקרים: יורדים ממגדל השן - 15 מחקרים חדשניים במדעי הטבע יציגו את היישום המעשי ב- 10-20 דקות בלבד ובגובה העיניים. 5 מחלקות שונות יוצגו כל אחת ע"י שני חוקרים בכירים וסטודנט לתואר מתקדם לטובת יצירת שיתוף פעולה למחקרים אינטרדיסציפלינריים. 10 מרצים בכירים ועוד 5 סטודנטים לתארים מתקדמים יציגו את מחקריהם

כלים
פרופ' גרי גלרמן, דיקן הפקולטה ומארגן הכנס
פרופ' גרי גלרמן, דיקן הפקולטה ומארגן הכנס

"כנס הפקולטה למדעי הטבע", מציין פרופ' גרי גלרמן דיקן הפקולטה ומארגן הכנס, "נותן במה ייחודית בה יכולים החוקרים להציג באופן פשוט את היישום האופציונלי למחקרם במציאות, הכוונה להסביר בקצרה, ללא משוואות מסובכות את הערך המוסף של המחקרים והפיתוחים שנעשו. סימפוזיון כזה מאפשר למחלקות השונות להכיר מחקרים מתחומים אחרים על מנת ליצר שיתופי פעולה מחקריים."

כל מחקר יוצג במשך 10-20 דקות בלבד, כדי להעניק לקהל, הכולל גם חוקרים מתחומים אחרים במדעי הטבע, הסבר פשוט, קצר ובגובה העיניים. כמו אמירתו של אלברט איינשטיין שאם אינך יכול להסביר בפשטות, סימן שאתה לא מבין את זה בעצמך.

כל מחלקה בפקולטה: מדעי המחשב, מתמטיקה יישומית, ביולוגיה מולקולרית, מדעי הכימיה ופיזיקה - תיוצג באמצעות שני חוקרים וסטודנט לתארים מתקדמים. הכנס יפתח במעמד פרופ' מיכאל זינגרד, מנכ"ל האוניברסיטה מר יורם שי,פרופ' סגן הנשיא ודיקן המו"פ אלברט פנחסוב ופרופ' גרי גלרמן דיקן הפקולטה למדעי הטבע.

המחלקה למדעי המחשב:

פרופ' בעז בן משה: יציג שיפור ניווט בתוך מבנים כלומר פתרונות לניווט בתוך מבנים מורכבים

מר יונתן מילשטיין: סטודנט לתואר שני במדעי המחשב בתחום הסייבר, יציג מערכת למיקוד התקפות משתמש באמצעות איתור נתונים מתוך תעבורה מוצפנת.

ד"ר גבריאל ניבש: גיאומטריה בדידה חוקרת תכונות קומבינטוריות של עצמים גיאומטריים כגון נקודות, ישרים, מישורים, מעגלים וכו'. בכנס יציג ד"ר ניבאש מס' בעיות שנחקרו גם במחקרו הנוכחי.

המחלקה לביולוגיה מולקולרית:

ד"ר גבי גרליץ: חשיבות אריזת הכרומוזומים לתהליכי נדידה של תאים סרטניים.

פרופ' שירי נבון-ונציה: חקר עמידות לאנטיביוטיקות בחיידקים הגורמים למחלות לשם פיתוח אמצעים חדשניים לאבחון, מניעה וריפוי.

גב' פולה סמירין-יוסף: איתור גנים חדשים הגורמים לפיגור שכלי ופיתוח כלי אוטומטי עבור זיהוי מוטציות פתוגניות על סמך אנליזה של נתוני ריצוף אקסום

המחלקה למתמטיקה יישומית:

ד"ר סבטלנה בונימוביץ: אחת המטרות של הרפואה האישית היא למצוא סוג הטיפול הטוב ביותר, ולשערך את המנון התרופתי לטיפול במחלה לכל החולה. לצורך כך נבנים ונחקרים מודלים מתמטיים לטיפולים בסרטן. בכנס תוצג דינמיקה של טיפול בסרטן שלפוחית השתן.

ד"ר אלכסנדר רסין: המחקר עוסק במשוואות דיפרנציאליות לא ליניאריות חלקיות המתארות תנועות גלים במים רדודים, בכנס יתאר ד"ר רסין שלושה סוגי גלים שהתקבלו ואת האינטראקציה ביניהם.

גב' אן לה בלנק, דוטורנטית במתמטיקה שימושית: 4 משוואות מקסוואל ומשוואת ולסוב אחת המגדירות תנועות אלקטרונים, והינן מורכבות לפתרון בהיותן רב ממדיות. יוצג פתרון בתלת ממד, שנעשה בהנחיית פרופ' פרנק עשוש ומבוסס על מאמר קיים. המודל שפותח מפשט את המציאות, ע"י שימוש בתכונות הפיזיקליות של האלקטרונים. אחד היישומים הוא במאיץ החלקיקים בשוויץ.

המחלקה למדעי הכימיה:

ד"ר מיכאל מונטג: היבטים שונים של כימיה אי-אורגנית ואורגנו-מתכתית, בדגש על פיתוח זרזים ליישומים הקשורים באנרגיה מתחדשת, הפחתת זיהום סביבתי וסינתזה אורגנית.

פרופ' דן מאירשטיין: כימיה רדיקלית ובחינת תהליכי חמצון בעלי חשיבות במערכות ביולוגיות וכימיות.

מר שמעון מקשימנטו: דוקטורנט לכימיה אורגנית סינטטית, העוסקת בפיתוח דרכים חדשות לחיבור בין מולקולות. שינוי אופן החיבור (לרוב חיובי עם שלילי), כך שחומר חיובי יגיב כשלילי ולהיפך. התועלת במחקרים מסוג זה נועדו לקיצור תהליכים כימיים למשל בהכנת תרופות.

המחלקה לפיזיקה:

פרופ' קומושוילי קונסטנטין: פיתוח חדשני לחולי סרטן: קרינה נגד תאי סרטן

ד"ר מרסלו שיפר: מכניקה קוונטית של חורים שחורים, תוך שימוש בניסויים מחשבתיים בפיזיקה בסיסית, הכוונה לניסויים שאינם מבוצעים בפועל. אלה ניסויים בהם חושבים מה היה קורה אם הניסוי היה מתבצע. ניסויים מסוג זה מיוחסים לאלברט איינשטיין שהשתמש בשיטות דומות.

מר יונתן בכור: מסטרנט במדעי הפיזיקה, המחקר, בהנחייתו של ד"ר אליהו פרבר, עוסק בתכונותיהם של מוליכי על בטמפרטורות גבוהות, למחקר חשיבות רבה בהבנת המבנה הדינמי הקוונטי של חומרים אלה.

הכנס ינעל בהרצאתו של: פרופ' ניסים דנה: "למי שייכת הארץ הזאת" - דיון מחודש בקוראן ובמקורות אסלאמיים קלאסיים על עם ישראל, תורתו וזיקתו לירושלים ולארץ הקודש. תוכן ההרצאה מבוסס על ספרו החדש של פרופ' דנה: "למי שייכת הארץ הזאת".

הכנס יתקיים ב 16.6 בבניין 51 (קומה 4 אולם 55) בין השעות 8.30-16.30

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

עדכונים אחרונים

ספט 22, 2020

בעיות התנהגות אצל ילדים

כל מי שעוסק בתחום בעיות התנהגות אצל ילדים, נחשף לעולם מרתק של ההתנהלות שלהם לאור ראיית…
ספט 22, 2020

מה צריך כדי להיות מעצב גרפי?

מגיע שלב של כל אדם, שבו הוא מחפש את המקצוע שהוא המתאים ביותר עבורו. זה קורה לצעירים בתום…
יול 02, 2020

תכנון קרייקה בעיצוב פנים

מוצאים את עצמכם מתעניינים בתחום העיצוב? יש לכם טאץ׳ אישי ועין חדה לשלב צבעים? יש בכם…
אפר 23, 2020

ד"ר רון ברנט מונה לתפקיד מנהל המחלקה לרפואה דחופה במרכז שניידר

הנהלת מרכז שניידר הודיעה על מינוי חדש בבית החולים: ד"ר רון ברנט מונה לתפקיד מנהל המחלקה…
דצמ 18, 2019

תואר ראשון בחינוך למען דור העתיד

ככול שהעולם בו אנו חיים משתנה ומתאים את עצמו לעתיד הטכנולוגי, כך גם דרכי ההוראה וחומרי…
דצמ 11, 2019

כיצד אפשר להשלים כיום בגרויות

לא מעט אנשים אשר אינם סיימו בתיכון את כלל הבגרויות אשר נדרשו להם על מנת שיקבלו תעודת…