ביום שישי האחרון (26.2) נערך טורניר אמצע השנה המקומי בשחמט ביוזמת ובסיוע אדמה מכתשים יחד עם עמותת צעירים לומדים שחמט ומנהל החינוך בעיריית באר שבע. באירוע השתתפו מאות תלמידי בתי הספר היסודיים בעיר

כלים
טורניר השח מט בבאר שבע. צילום: דיאגו מיטלברג
טורניר השח מט בבאר שבע. צילום: דיאגו מיטלברג

ביום שישי (26.2) הגיעו מאות תלמידים נרגשים מעל עשרה בתי ספר יסודיים בבאר שבע למועדון השחמט בעיר לאירוע 'טורניר אמצע השנה' המתקיים זה השנה הרביעית של עמותת צ.ל.ש בשיתוף חברת אדמה מכתשים ועיריית באר שבע.

הטורניר הינו אירוע שיא של פעילות שמתקיימת כל השנה, כבר שמונה שנים, ובמהלכה מגיעים מדי שבוע מתנדבים מהעמותה ומעבירים שיעורי שחמט בכיתות. בטורניר התקיימו שני מקצים, של מתחילים ושל מתקדמים. הזוכים במקום הראשון בשני המקצים היו מבית ספר "עץ החיים". הזוכים במקומות הראשונים ישתתפו, יחד עם שאר המשתתפים, בטורניר השחמט השנתי שיתקיים בחודש יוני בתל אביב.

בין בתי הספר שהשתתפו בפרויקט: נטעים, נאות לון, תומר, נתיבות יורם, עץ החיים, דגניה, רמב"ם, נתיב – מאיר, חזון עובדיה, היובל, נווה מנחם ועוד. בפעילות לוקחים חלק 15 מדריכים מתנדבים, 12 קבוצות, ולמעלה מ- 170 ילדים ובני נוער. הפרויקט נולד במטרה ליצור לחניכים סביבה התומכת בהתפתחות אישית, לפתח חשיבה, ולהטמיע ערכים.

דוד בן סימון, מנכ"ל אדמה מכתשים, שהינו שחקן שחמט בעצמו הגיע לאירוע וציין כי "אני שמח לראות שהפעילות המשותפת שלנו עם עמותת צ.ל.ש ממשיכה ומתרחבת בכל שנה. הטורניר השנתי המסורתי של חודש פברואר הוא אירוע יוצא דופן, באמצעות השחמט הילדים מיישמים הלכה למעשה את הפתגם "סוף מעשה במחשבה תחילה" ולומדים לכבד את היריב. הילדים שיחקו בריכוז גבוה, בשקט ובאופן מעורר השראה. חברת אדמה מכתשים תמשיך לתמוך בתכנית הנפלאה הזו".

גלעד אדלר, מנהל עמותת צ.ל.ש ציין כי "עמותת צ.ל.ש. רואה ערך רב בשיתוף הפעולה עם חברת אדמה מכתשים ועם עיריית באר שבע. שיתוף פעולה זה הוא שאִפשר את הפעילות הענפה של העמותה בעיר, לרווחתם של למעלה מ- 170 ילדים ובני נוער אשר נהנים מהפעילויות במהלך שנת הלימודים לרבות אירועי שיא מסוג זה. אנו נמשיך בשיתוף הפעולה המבורך הזה, תוך הגדלת מספר הכיתות - והילדים אשר ייקחו חלק בפעילות העמותה בעיר באר שבע כך שנגדל ל- 15 קבוצות (250 ילדים).

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS