מפקחי החטיבה לשמירת הקרקע ברשותמקרקעי ישראל פינו הסגת גבול לקרקעות מדינה באיזור הוד השרון, בה שוכנו פועלי בניין סינים על ידי מסיגי גבול בקראוונים שהוצבו ללא היתר

הוד השרון - רשות מקרקעי ישראל פינתה
הוד השרון - רשות מקרקעי ישראל פינתה

הפלישה לאדמות המדינה אותרה במהלך פעילות של מפקחי רשות מקרקעי ישראל נגד עבירות מקרקעין באיזור. במהלך הפעילות הבחינו המפקחים באתר קראוונים קטן ובו 12 קונטיינרים שהוסבו למגורים,שהוצבו בשטח בייעוד חקלאי השייך למדינה, ללא היתר ובניגוד לחוק. מדובר בעבירת הסגת גבול במקרקעי ציבור, עבירה פלילית שדינה עד שנתיים מאסר בפועל.

בקראוונים ובמכולות שהוצבו בשטח שוכנו פועלי בניין סינים העובדים באתרי הבנייה הסמוכים, אשר המגורים הושכרו להם ע"י חברה סינית בשם סי – מנג. מפקחי הרשות הוציאו התראה שהודבקה על המבנים, ולאחר מכן הוציאה הרשות צו סילוק פולשים שהודבק במשרדי חברת סי-מנג בבית נחמיה.

בבירור שערכו מפקחי הרשות נמסר להם כי נציג החברה פשט את הרגל ועזב את הארץ. יחד עם זאת, התברר כי בנעלי החברה נכנס פולש המוכר למפקחים. המפקחים התריעו בפניו ודרשו ממנו לפנות את השטח, אך הוא לא נענה לדרישה.

לאחר שהצו נכנס לתוקף פעלו מפקחי רמ"י בסיוע יחידת מתפ"א של משטרת ישראל, ופינו את הקונטיינרים מהקרקע תוך שימוש בציוד מכני הנדסי. הקרקע הוחזרה לקדמותה ולמאגר הקרקעות הציבורי.

עמיר גילת, מנהל מרחב מרכז לשמירת קרקע ברשות מקרקעי ישראל, אומר: "מדובר בעבירה שבוצעה נגד הציבור כאשר קרקע ציבורית נגזלה ללא היתר על ידי פולשים. בכוונת הרשות לתבוע מהמחזיק בקרקע את מלוא הוצאות הפינוי".