בית משפט השלום בתל אביב, כב' השופט אילן דפדי, האריך היום את מעצרם של מרסיאנו אורן, בן 41 מאזור, ציון זבורוף בן 50 מתל אביב, ודוד דדון בן 35 מבת ים, העוסקים, עפ"י החשד בפעילות של ניכיון צ'קים לאורך מספר שנים רב. מעצרם הוארך עד ליום שישי

מהבקשה עולה כי לחשודים אין רשיון ממשרד האוצר לעסוק בתחום, הם אף אינם מדווחים על עיסוקם וההכנסות הנובעות ממנו לרשות המסים ואין להם תיק במס הכנסה. הפעילות מתבצעת במסגרת המלחמה של רשות המסים בפשיעה החמורה.במסגרת פעילות מודיעינית שבצע משרד חקירות מרכז של מס הכנסה, רשות המסים בישראל, עלה חשד כי החשודים נוהגים לנכות צ'קים עבור לקוחותיהם בסכומים הנאמדים בעשרות מיליוני ₪ מבלי לדווח על ההכנסות שנבעו להם מפעילות זו.

הבוקר נפתחה החקירה הגלויה בשיתוף עם הזרוע הכלכלית ביאל"כ – להב 433. חוקרי רשות המסים והמשטרה הגיעו לבתי המעורבים במרכז הארץ ולצ'יינגים בגוש דן.

מהחיפושים והחקירה שהתנהלו היום עולה כי אורן מרסיאנו חשוד כי במהלך השנים 2009-2010 ניכה מאות שיקים המסתכמים לכ – 3 מיליון ₪.

בבדיקת הכספות הרשומות ע"ש ציון זבורוף ובני משפחתו נמצאו מזומנים בסכום כולל של כ – 2 מיליון ₪, בשקלים ובמט"ח, כמו כן נמצאו מאות צ'יקים ותכשיטים רבים.

בדיקת הספרים של הצ'יינג' עמו עובד דוד דדון העלתה כי החשוד ניכה במהלך 2010 מאות שיקים המסתכמים לכ – 16 מיליון ₪.