עשרות אלפי סרטים כחולים ולבנים חולקו ברחבי הארץ להרמת המורל: לנוכח הטרור הרצחני הפוקד את מדינת ישראל בשבועות האחרונים החליטה המועצה הציונית בישראל הפועלת מטעם ההסתדרות הציונית העולמית לחלק ברחבי הארץ סרטי כחול ולבן במטרה לחזק את רוח התושבים ולעודדם להמשיך ולשמור על שגרת החיים.ראש המחלקה לפעילות בישראל ומאבק באנטישמיות בהסתדרות הציונית העולמית, יעקב חגואל: "קורא למנהיגי העולם הערבי לעצור את מחול השדים הרצחני ולגנות כל פעילות טרור כזו או אחרת הפוגעת באזרחים חפים מפשע"

היום (ה') יצאו עשרות חברי המועצה הציונית בישראל לכ-30 נקודות ברחבי הארץ, במהלכם חילקו לעוברים והשבים סרטים בצבעי כחול ולבן, וסטיקרים לרכבים תחת הכותרת 'ביחד ננצח'.

נקודות החלוקה התרכזו בצמתים מרכזיים בערים: קרית ביאליק, חצור הגלילית, אריאל, דימונה, יוקנעם, קרית מוצקין, טירת הכרמל, יוקנעם, עפולה, אור עקיבא, נצרת עילית, עכו, הרצליה, כפר סבא, פתח תקווה, אלקנה, קרני שומרון, בית אל, מעלה אדומים, בקעת הירדן, בית שמש, רחובות, מועצה אזורית חבל יבנה, קרית מלאכי, אשדוד, אשקלון, שדרות, ירושלים, נס ציונה ומזכרת בתיה.

ראש המחלקה לפעילות בישראל ומאבק באנטישמיות בהסתדרות הציונית העולמית, יעקב חגואל: "אנו מחזקים את ידי כוחות הביטחון וחיילי צה"ל העומדים על המשמר בכל רחבי הארץ, ופועלים יומם ולילה על מנת לשמור על ביטחוננו. המועצה הציונית בישראל יוצאת בימים אלו בקמפיין תמיכה וחיזוק ידי העם, זאת במטרה להדגיש כי למרות המציאות הקשה הפושה סביבנו ראוי לשמור על הרוח האיתנה ולהמשיך בשגרת חיינו.

אני קורא למנהיגי העולם הערבי לעצור את מחול השדים הרצחני ולגנות כל פעילות טרור כזו או אחרת הפוגעת באזרחים חפים מפשע".

מנכ"ל המועצה הציונית בישראל, יגאל ברנד: "בחודש האחרון ניצבת מדינת ישראל תחת טרור אלים ורדיקלי, במהלכו נטבחים המוני העם היהודי על לא עוול. אזרחים רבים חוששים להמשיך לתפקד כשגרה, ונאלצים לחיות תחת אימה מתמדת על אורח חייהם וחיי קרוביהם. אל לנו לתת למפגעים להמשיך ולפגוע בנו ובאורח חיינו, עלינו להמשיך יחד בתקווה ובאמונה כי כוחנו באחדותנו".

המועצה הציונית בישראל הינה תנועה ציונית ישראלית העוסקת בהעמקת אופייה היהודי ציוני של ישראל וסוכן שינוי ציוני בחברה הישראלית המהווה זרוע פעולה מרכזי של ההסתדרות הציונית העולמית בישראל. התנועה הוקמה ב- 1970 כדי לחזק את היסודות הציוניים של החברה הישראלית, להגביר את זיקתה לעולם היהודי, לטפח את החינוך היהודי – ציוני והמעורבות החברתית בקרב נוער ומבוגרים.

המועצה נועדה להיות פדרציה של קהילות ציוניות ומסגרת גג משותפת של כל הגורמים הציוניים בישראל. זוהי היא מסגרת התנדבותית, כלל ישראלית, ציונית ועל מפלגתית, הכוללת בתוכה נציגי ארגונים ומוסדות שונים בישראל, נציגי רשויות מקומיות, תנועות נוער, מוסדות חינוך, ארגוני נשים, ארגונים כלכליים, סופרים ואנשי הגות. זאת, מתוך גישה שהמועצה תשמש מסגרת גג ציונית וכתובת לפעולות חינוך והסברה בישראל.​

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS