היום, יום שישי ה- 20/4 , בשעה 12:00 התאספו כ- 300 פעילי ותומכי תנועת "ישראל חופשית" בכיכר דיזנגוף, בת"א כשבידיהם שלטי מחאה הקוראים להפעלת תחבורה ציבורית בשבת. "אנחנו לא דורשים תחבורה ציבורית בשבת, אלא אנחנו נעשה תחבורה ציבורית בשבת" אמר מיקי גיצין, מנכ"ל "ישראל חופשית"

המאבק למען הפעלת תחבורה ציבורית שנמשך בחודשים האחרונים עלה היום מדרגה, כאשר מאות פעילי ותומכי "ישראל חופשית" צעדו מכיכר דיזנגוף לכיכר הבימה כשבידיהם מונפים שלטים וכרזות תחת הסיסמאות – "ישראליים חופשים מחכים לאוטובוס בשבת" ו"הרוב הדומם התעורר".

תומכי המחאה צעדו בשיירה ארוכה תוך שהם קוראים ומביעים דרישה ברורה להפעלת תחבורה ציבורית בשבת - " אנחנו הרוב יצאנו לרחוב " ," מדינה חופשית עם תחבורה ציבורית" ו"דרישה ברורה לחופש תנועה" היו בין המסרים הבולטים שהושמעו בצעדה היום.

תמר זנדברג, שהעלתה במועצת עיריית ת"א את ההצעה להפעיל תחבורה ציבורית בשבת פתחה את נאומיהם של דוברי המחאה , שי אבן, יו"ר וועדת התחבורה במועצת עיריית רעננה, מיקי גיצין, מנכ"ל "ישראל חופשית" ורוני בן אהרון, רכז פעילות "ישראל חופשית". "התחבורה הציבורית נחסמת בגלל הסטאטוס קוו – הסיבה שבגללה אנו צריכים תחבורה ציבורית בשבת היא צדק חברתי וצדק סביבתי" אמרה זנדברג.

שי אבן, יו"ר ישראל חופשית אמר כי : "המאבק הוא אינו נגד היהדות אלא נגד אלו שמבחינתם יהדות היא אוטובוסים מופרדים והדרת נשים".

מיקי גיצין, מנכ"ל ישראל חופשית חיזק את דברים של זנדברג ואבן ואמר: " אנחנו באנו להודיע לישראל כץ , שר התחבורה , שלציבור בישראל נמאס להיות שבוי של קומבינות פוליטיות. לציבור הישראלי היום ברור כי תחבורה ציבורית ברת קיימא זו תחבורה ציבורית שבעה ימים בשבוע והציבור יוביל את השינוי. התחלנו את המהלך בתל אביב אבל היום הוא שוטף את הארץ ולנו ברור שתחבורה ציבורית יעילה גם בשבת היא אינה הצעה קנטרנית או גימיק אלא שינוי הכרחי שיתקיים בקרוב".