הקשר שלנו עם העולם הסובב אותנו מעולם לא היה קל יותר. בזכות מטוסים איכותיים אפשר להזמין טיסת עסקים לארצות הברית או חופשה מפנקת בצרפת, או לקבל במהירות חבילה שהזמנו מסין הרחוקה. המטוסים מהווים חלק בלתי נפרד מכלי התחבורה, והופכים לבטוחים יותר ויותר עם השנים. אבל חשבתם פעם כמה אנשי מקצוע נדרשים במטרה לבנות מטוס אחד? ולא רק זה, על מנת שהמטוס יהיה חזק וחסין מפני רוחות או שינויים קיצוניים במזג האוויר, עליו להיות עשוי ממתכות איכותיות הנקראות מתכות תעופתיות. מתכות אלה הן המעניקות למטוס את החוזק שלו.

קרא עוד...

מערכות משולבות זהו תחום מיוחד ורחב מאוד המשלב מספר דיסציפלינות שונות ומייצר פתרונות לתעשייה. כך למשל, ייתכן שיהיה צורך בפתרון שחזור מידע הנדסי, ייצור סדרתי או העברה מפיתוח לייצור או בשמו הנוסף NPI. בהתאם למגוון הרחב, נדרשת חברה בעלת מומחיות בתחום, ובמאמר זה ננסה להסביר אילו שיקולים יש לקחת בחשבון בעת בחירה החברה.

קרא עוד...

הבנק העולמי אישר מענק של 14 מיליון דולר לשלב הראשון בתכנית קיימות רב-שלבית Advancing Sustainability in Performance, Infrastructure, and Reliability of Energy Sector (ASPIRE) - לקידום הביצועים, התשתיות והאמינות של סקטור האנרגיה בכלכלה הפלסטינית, על מנת לשפר ביצועים תפעוליים ופיננסיים של מוסדות החשמל הפלסטיניים ולעודד גיוון מקורות אנרגיה. התוכנית תיהנה ממענק נוסף של 49 מיליון דולר מהמדינות התורמות* החברות ב Partnership for Infrastructure Development Multi-Donor Trust Fund (PID MDTF) - הקרן מרובת התורמים לפיתוח תשתיות, המנוהלת על ידי הבנק העולמי.

קרא עוד...

לא צריך להרחיב יותר מדיי על תל אביב. כעיר השנייה בגודלה בארץ, היא הולכת ומתפתחת בכל עת, פותחת בפני תושביה משרות אטרקטיביות חדשות ומקומות בילוי מרתקים. תל אביב בנויה בניינים על גבי בניינים. בכל כמה זמן נוצרים בניינים חדשים ובניינים ישנים יותר עובר שיפוץ לצורך תחזוקה. פעולות אלה מערבות לא פעם ניסור בטון ביהלום בתל אביב, וזאת במטרה להכין את הקרקע לקראת השיפוץ.

קרא עוד...

לא כל יזם הוא יזם אשר אוהב את הרעיון של שיקום מבנים, אך קיימים היום המון בניינים ישנים אשר דורשים שיפוץ, וכן שיקום מבנים.

 

שיקום מבנים עושים למבנים אשר הינם מאוד ישנים, וכן למבנים אשר מיועדים לשימור, שיקום לאותם מבנים גורם לאותו מבנה לעבור שיקום מאוד מאסיבי וכך אותם מבנים ישנים הופכים לחדשים ויפים במיוחד.

מבנים אשר עוברים שיקום מבנים יכולים להיות מעולים עבור בנייני מגורים או מלונות ועוד, מה שנותן השיקום הוא יתרון גדול של להיות מבנה ישן אך חזק ויפה, עם מראה ממש עכשווי.

כיום, קיימות מספר חברות אשר מעניקות את השירות של שיקום מבנים על מנת לבצע את השיקום לכל המבנים הישנים והלקויים אשר קיימים בישראל, כך יוצא כי כל המבנים האלו יכולים להיראות ממש כחדשים אי אפשר להבחין כלל כי הם בניינים ישנים אשר עברו חיזוק מבנים.

שיקום מבנים – מדוע עושים

קיימים היום בישראל המון מבנים אשר קיימים בהם ליקויים רבים משום שהינם מאוד ישנים, וכן בנוסף לכך אותם מבנים כבר אינם בטיחותיים על מנת שיתגוררו בהם משפחות רבות ולכן, שיקום המבנים עוזר לאותם מבנים בעזרת חיזוק מעולה על ידי אנשי מקצוע בתחום, כך שלאחר שיקום המבנה הוא הופך להיות חזק ויציב, וכן מאוד בטיחותי למגורים.

במבנים ישנים אתם עלולים למצוא המון סדקים אשר קיימים במבנה, וכן סימני חלודה רבים, כך גם אפשר להבין כי אותו מבנה הינו ישן מאוד, במקרים כאלו רוב הסיכויים כי קיים בלאי גדול בתוך הבניין אשר יכול להראות כי אותו בניין אינו בטיחותי ויכול אף להגיע למצב בו הוא עלול לקרוס, דבר אשר יכול לסכן חיי אדם.

לכן, על מנת שלא תהיה קיימת סכנה לחיי אדם, וכן שדיירי הבניין יוכלו לגור במקום מגורים ראוי, רצוי לבצע לאותו מבנה שיקום על מנת לחזק אותו, וכן על מנת לייצב אותו ככל האפשר.

כיצד מתבצע שיקום מבנים

על מנת לבצע שיקום מבנים באופן מקצועי, יש לקחת בחשבון כי התהליך של השיקום אינו תהליך פשוט אלא תהליך אשר הינו ארוך, במידה ואתם מעוניינים לשמור על המראה המקורי של הבניין רוב הסיכויים כי התהליך של שיקום מבנים יהיה ארוך יותר מהרגיל.

בדרך כלל בניינים אשר מעוניינים לשמר את העיצוב והמראה שלהם, יהיו בניינים אשר הינם בעלי ערך כלשהו ולכן, תהיה החשיבות לשמר את הדרים האלו.

חשוב לבדוק היטב כי שיקום המבנה ייעשה אך ורק על ידי איש מקצוע אשר הינו מומחה לכך, וכן חשוב שבזמן שיקום המבנה יעשו שיפוץ כולל של המעטפת החיצונית והפנימית של כל הבניין.

קיימים מקרים מסוימים בהם כאשר מבצעים שיקום מבנים יש צורך להחליף את כל מ ערכת החשמל או כל מערכת אחרת הקיימת באותו מבנה.