במרבית ימי השנה הן מחזיקות בעמדות שונות וסותרות, הפעם מתאחדות תנועות הנוער במשותף בקריאה ברורה ותקיפה נגד הגזענות. מחר תתקיים עצרת בשכונת קרית משה ברחובות

כ- 400 חניכים ומדריכים מכלל תנועות הנוער הציוניות יגיעו מחר (רביעי, 18.1) לשכונת קרית משה ברחובות ליום עיון ועצרת משותפת על רקע תופעות הגזענות כלפי בני העדה האתיופית.

על רקע גילוי הגזענות של תושבי שכונת בר יהודה בקרית מלאכי ובכללם כל תופעות הניכור, הבידול וגזענות כלפי הקהילה האתיופית, יוצאות תנועות הנוער ומגנות בחריפות את את גילויי הגזענות המתועבים.

מחר, רביעי 18.1.12 בין השעות 17:00-20:00 יתקיים בשכונת קרית משה ברחובות (רח' גבריאלוב 20) כנס של תנועות הנוער הציוניות תחת הכותרת "מגבירים את האור". האירוע יכלול קבוצות דיון ושיח בעקבות האירועים האחרונים, ועצרת מרכזית.

בכינוס ישתתפו :תנועות בני עקיבא, הצופים, הנוער העובד והלומד, השומר הצעיר, המחנות העולים, האיחוד החקלאי, בית"ר ועזרא, האירוע נערך בחסות עיריית רחובות ומועצת תנועות הנוער.

"בימים של ניכור, פילוג ואיבה בין חלקי החברה בחרו אנחנו להגביר את האור "כך אומר נפתלי דרעי, מזכ"ל מועצת תנועות הנוער "בני נוער מתנועות שונות המשקפים ומייצגים את פניה השונות והיפות של החברה הישראלית החליטו לחבור כאן במשותף ולפעול למען חברה צודקת, מוסרית, ערכית וטובה יותר"

בכינוס יקראו חברי תנועות הנוער לחניכיהן שלא להסתפק בהפגנות וקריאות כנגד גזענות, אלא לקחת אחריות, להפנים את האירועים האחרונים ולייצר דור אחר השואף לחברה צודקת ומתוקנת יותר.