כלים

כבוד גדול לבמאי תומר הימן שהתקבל בפעם השלישית לפסטיבל ברלין: סרטו החדש של תומר הימן, coming Home (שם זמני), התקבל לפסטיבל ברלין היוקרתי ויוקרן במסגרת הפנורמה בתחילת חודש פברואר 2011.

tomer_heiman

Coming Home, עוקב אחר עשור שלם (1995-2005) בחייו האישיים והמשפחתיים של הבמאי, ויחד עם I shot my love , אשר צולם במשך חמש שנים ותיעד את מערכת היחסים של הימן עם בן זוגו הגרמני, מהווה בשלמותו את הפרויקט הדוקומנטארי הגדול שעליו עובד הימן ב-15 שנה האחרונות.

בסרט נפרשת תמונה של מדינת ישראל כמדינה אשר עוברת תמורות ושינויים פוליטיים ומטלטלים ושנלחמת על אופייה החברתי והתרבותי.

הסרט, אשר הופק עבור "רשת דוקו" וישודר בשנה הבאה במסגרת הרצועה היוקרתית החדשה של רשת, מבוסס בחלקו על חומרים מתוך הסדרה "בדרך הביתה" .

זו פעם שלישית בחמשת השנים האחרונות שהימן מקרין בבכורה עולמית את סרטיו בפסטיבל ברלין, אחד מחמשת הפסטיבלים הגדולים והחשובים בעולם (יחד עם הפסטיבלים בקאן, ונציה, טורונטו וסאנדנס). סרטו "בובות נייר" הוקרן גם הוא בפסטיבל בשנת 2006 וזכה ב-3 פרסים בפסטיבל, ובפברואר 2010 הקרין הפסטיבל את I shot my love, אשר זכה לאחר מכן במקום הראשון בפסטיבל "הוט-דוקס" ,וב7 פרסים נוספים בכל רחבי העולם, בין היתר ברוסיה, טיוואן, מדריד וליסבון, ומקרין בסינמטק תל אביב כבר למעלה מחצי שנה.

השנה בפסטיבל ברלין, מתוכננת הקרנה מיוחדת של שני הסרטים ביחד I Shot My Love , Coming Home, ובסופה, תתקיים שיחה אישית עם במאי הסרט, תומר הימן על קולנוע דוקומנטרי ישראלי עצמאי. הסרט הופק בתמיכת הקרן החדשה לקולנוע ולטלוויזיה ורשת.

תומר הימן, במאי הסרט, מוסר בתגובה כי "זה אושר גדול וסיפוק עצום להתקבל בפעם השלישית למסגרת כל כך מכובדת, אבל אין זמן לחגיגות עכשיו כי הסרט עדיין לא גמור ויש עוד הרבה עבודה. אני רוצה להודות לכל מי שהיה שותף ביצירה האישית הזאת ובעיקר לבני משפחתי. אני שמח על הזכות לספר את הסיפור האישי שלי ושל משפחתי, ובאותה העת, להראות תמונה מורכבת של ישראל בעשור המדובר. בתקופה כזו, לסרטים דוקומנטריים יש תפקיד מכריע בעיצוב ותיעוד המציאות הישראלית היומיומית ובמלחמה על פניה של החברה הישראלית".

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS