תיעוד שנקלט במצלמת אבטחה של בעל עסק פלסטיני מראה צעירה ישראלית בפעולת "תג מחיר" בשעה שהיא משחיתה רכוש סמוך לכפר א-לובן א-שרקייה, מצפון לרמאללה. הצילום, שהגיע לידי ארגון זכויות האדם בצלם, מראה את הצעירה יורדת ממכונית סקודה כשבידה כלי חד, פוסעת לכיוון חנות לחומרי בנייה בצד הכביש, השייכת לפלסטיני, משחיתה מספר שקי מלט וחוזרת למכונית שממשיכה בנסיעה. במכונית היו לפחות עוד שני אנשים. בצלם: אזלת היד של הרשויות מול אלימות מתנחלים תוביל לפגיעה נוספת בנפש

מעדויות שאסף בצלם עולה כי מספר דקות מאוחר יותר, בסביבות 1:30 לפנות בוקר, נכנסה אותה המכונית, ככל הנראה, לתוך הכפר א-לובן א-שרקייה. עדי ראייה פלסטינים מסרו לבצלם כי תושבים הבחינו במכונית וניסו לעצור אותה, אולם היא נמלטה מהמקום.

בבוקר גילו תושבים את הכתובות "מוחמד חזיר" על לוחות אבן בחנות לצד הכביש ו"נקמה" על מכונית חונה בכביש הגישה לכפר. משטרת ש"י פתחה בחקירת המקרה ובצלם יעביר אליה את כל החומר שברשותו.

http://www.youtube.com/watch?v=idomGeUQWnY

הנזק שנגרם לחנות לחומרי בניין היה מינימאלי, אולם התיעוד ממחיש את הקלות שבה מתנחלים נכנסים לכפרים פלסטיניים ופוגעים ברכוש.

http://www.youtube.com/watch?v=6iNgXjAlDeY

בצלם מתריע כי אזלת היד של המשטרה באיתור והבאה לדין של מתנחלים הפוגעים בפלסטינים וברכושם יוצרת מצב נפיץ המסכן את התושבים הפלסטיניים, כמו גם את מבצעי ההתקפות עצמם.

http://www.youtube.com/watch?v=6iNgXjAlDeY

בימים האחרונים אירעו ארבע תקריות שונות שבהן פלסטינים הבחינו במתנחלים שפגעו ברכוש או נכנסו לכפר באמצע הלילה, והניסו אותם. תקריות כאלה מעוררות חשש שהתקפות נגד רכוש יתדרדרו לפגיעה בנפש. בשנה האחרונה נהרגו שני פלסטינים מירי של מתנחלים וכוחות הביטחון באירועים שהתפתחו לאחר שמתנחלים נכנסו לשטחים פלסטיניים, בקוסרה ובבית אומר.