בני זוג מהרצליה שהשכירו דירותיהם לשגרירויות חשודים כי השיבו לדרישת הדיווח באופן "לא מדויק" , ראש ישיבה ממודיעין עילית השכיר דירות במשך 15 שנה ללא דיווח, בין משכירי הדירות גם שני שכירים מהצפון, שאחד מהם אף נהנה מהטבת מס בשל מקום מגוריו למרות שלא התגורר בדירה משרדי החקירות של מס הכנסה ממשיכים בפעילות אכיפת הדיווח בקרב משכירי דירות מגורים: הבוקר ושלשום שוחררו בערובה ששה משכירי דירות, שלפי החשד, העלימו הכנסות בסכומים מצטברים של כ- 5.5. מיליוני שקלים.

בין משכירי הדירות החשודים בהעלמת הכנסות גם ז'אן פייר (54) ובריג'יט נורית (50) אסוס מרח' העוגן בהרצליה, החשודים בהעלמת הכנסות בהיקף של 2.5 מיליון ₪ לפחות, כך עלה מחקירה שנוהלה נגדם במשרד חקירות מס הכנסה תל-אביב. למרות שלבני הזוג אסוס קרקעות באזור המרינה ובארסוף ובבעלותם 5 דירות יוקרה ( 3 ברח' העוגן, וילה ברחוב חבצלת השרון ווילה נוספת ברחוב שארית הפליטה בהרצליה פיתוח) שהושכרו לצרכי מגורים כבר בשנות ה-2000, הם דיווחו לראשונה על הכנסותיהם מדמי שכירות רק בשנת 2014, וגם זאת רק לאחר דרישת הרשות לדווח על מקורות ההכנסה שלהם. החשודים, כאמור, השיבו למכתב ודיווחו על הכנסות בשיעור מס של 10%, למרות שחלק מהדירות הושכרו לחברות ולשגרירויות ולכן מדובר בשכר דירה עסקי.

יתרה מזאת, מהחקירה עלה כי קיים פער בין הדיווח לבין דמי השכירות ששולמו בפועל. בחקירתם הודו בני הזוג כי לא דיווחו על הכנסותיהם מהשכרת הדירות. האישה אמרה בחקירתה "אני מודה שעשיתי טעות" והבעל אמר "אם עשיתי טעות, אני אחראי על כך". עוד התברר בחקירה כי בחוזי השכירות שנמצאו בדירתם עוגן כי התשלום יבוצע בצ'קים מראש, אך בתום כל רבעון הוחזרו לשוכרים הצ'קים, והם שילמו במזומן. בני הזוג הובאו הבוקר בפני בית משפט השלום בתל אביב ושוחררו בערבויות גבוהות. גם יחידת יהלום ברשות מנהלת חקירות נגד משכירי דירות, וביניהם את החקירות נגד יעקב דיאמנט (53) ממודיעין עילית ונגד אליהו דואק (46) מבאר יעקב.

כעולה מהבקשה בעניינו של דיאמנט, ראש ישיבת "זכר יצחק" במודיעין עילית, שהוגשה לבית משפט השלום בראשון לציון, דיאמנט השכיר בחמש עשרה השנים האחרונות 5 דירות במודיעין עילית ובבית שמש מבלי שדיווח על הכנסותיו בסך של כמיליון ₪. מהחקירה נגד אליהו דואק, שבבעלותו 4 דירות בבת ים אותן השכיר בשנים 2005 – 2011, עלה כי הכנסותיו בגין השכירות בסך כולל של כ-600,000 אלף ₪ לא דווחו לרשות המסים. ובצפון – משרד חקירות מס הכנסה חיפה והצפון מנהל את החקירה נגד יזהר בנימין משה (60) מקרית אתא ונגד ויטלי קורקוז (41) ממעלות. כמצוין בבקשה שהוגשה לבית משפט השלום בחיפה נגד יזהר משה, הוא שכיר, שבשבע השנים האחרונות היו בבעלותו שש עד שמונה דירות מגורים בחיפה, בקריות ובנהריה, אותן השכיר אך מבלי שדיווח על הכנסותיו אלו לרשות המסים, בהיקף של כמיליון ₪. לויטלי קורקוז, מהנדס אלקטרוניקה במקצועו, מיוחס כי השכיר בשש השנים האחרונות בין שלוש לחמש דירות.

ואף-על-פי-כן, בדוחות שהגיש באותן השנים לרשות המסים, הוא לא כלל את ההכנסות משכירות בהיקף של כחצי מיליון ₪. ואם לא די בכך, קורקוז חשוד כי אחת הדירות שבבעלותו, זו שבמעלות ועליה הצהיר ככתובת המגורים שלו, אפשרה לו ליהנות מהטבת מס בסך של כ-50,000 ₪, למרות שלפי החשד הוא לא התגורר בדירה במעלות ולכן גם לא היה זכאי להטבת המס האמורה. בשנה האחרונה, כחלק מפעילות מחלקת המודיעין במס הכנסה, נשלחו למעלה מ-100,000 מכתבים לאזרחים ובהם דרישה לדווח על מקורות ההכנסה שלהם. מכתבים אלו נשלחו לאנשים, שאין להם תיקים ברשות המסים אולם, בהתאם להצלבות מידע וסימנים מחשידים אחרים שבוצעו, עולה כי על פניו יש להם הכנסות שאינן מדווחות.