ח"כ מאיר שטרית (קדימה), שר המשפטים לשעבר, קורא היום ליעקב נאמן להימנע מכינוס הוועדה ולהמתין פרק זמן של חודשיים עד שימצאו מועמדים מזרחיים ראויים. "מדובר בניסיון השתלטות פוליטי על בית המשפט העליון", הוא מסביר

"מוזר בעיני והזוי שבכל מערכת המשפט לא מוצאים מועמד מזרחי לבית המשפט העליון", אומר שר המשפטים לשעבר, ח"כ מאיר שטרית (קדימה). "אין לי ספק שיש הרבה יותר מאשר מועמד אחד שראוי לכהן בבית המשפט העליון, הם כנראה לא נמצאים בברנז'ה הנכונה. אם אפשר לשלב מזרחיים באקדמיה, בכלכלה ובפוליטיקה, לא יתכן שרק לבית המשפט העליון לא מוצאים מועמדים. זאת פשוט בדיחה".

לדברי שטרית, "מתוך הרכב של 14 שופטים בבית המשפט העליון, יש למנות לפחות ארבעה שופטים מזרחיים". ח"כ שטרית, שמינה בתקופת כהונתו כשר משפטים את השופט המוערך אדמונד לוי, יליד עירק, אשר סיים את כהונתו בבית המשפט העליון רק בחודש שעבר, נמנע עד כה מלהתבטא בנושא.

שטרית קורא לשר המשפטים יעקב נאמן להימנע מלכנס ב-20 לנובמבר את הוועדה לבחירת שופטים שהוא עומד בראשה, ולהמתין פרק זמן של חודשיים עד שימצאו מועמדים מזרחיים ראויים. שטרית סבור כי "אחת הסיבות שביהמ"ש העליון נחלש באמינותו בעיני הציבור היא שהתחושה שאפשר להיכנס אליו על בסיס חבר מביא חבר".

לדבריו , הצעת חבר הוועדה לבחירת שופטים, השר גלעד ארדן, למנות שופט מזרחי במקום המשנה לנשיאה השופטת אליעזר ריבלין, שיפרוש מכהונתו במאי 2012 היא "פתרון מאולץ". "שלא יעשו טובה למישהו", הוא אומר. "ב2001 מיניתי את אדמונד לוי לשופט בעליון, והתנגדו לכך. בסוף הוא היה אחד השופטים הכי מוערכים בישראל".