כלים

מאבק המתמחים למשפטים עולה מדרגה. הבוקר נפגשו נציגי מטה מאבק המתמחים למשפטים עם שר המשפטים, יעקב נאמן, ועם חברי כנסת נוספים – במטרה לגייסם לתמוך בתיקון העוול הנעשה לנבחנים בבחינה לשכת עורכי הדין האחרונה, ומתוך רצון להביא לידי הוצאת הבחינות מידי הלשכה

שר המשפטים אבי דיכטר עם מתמחה למשפטים(צילום:יח"צ)

המתמחים חילקו לחברי הכנסת חומרי הסברה המבהירים את עמדתם ומצוקתם הקשה בעקבות הבחינה האחרונה, בה נשבר שיא חדש של נכשלים – 52% נכשלו.

בשעה האחרונה התקיים דיון במליאת הכנסת על בחינת לשכת עורכי הדין, בהשתתפות ח"כ מירי רגב, ח"כ יעקב אדרי, שר המשפטים יעקב נאמן וח"כים נוספים שהביעו עמדתם ותמיכתם. ח"כ רגב קראה לשר המשפטים לסייע לנבחנים ולהעניק פקטור בבחינה או פיתרון שיקל על אחוז הנכשלים הגבוה והחריג ביותר.

שר המשפטים הציג את הבחינה האחרונה, טען כי למעשה "גם הוא לא היה מצליח לעבור אותה" ולכן, לדבריו "יש לדון במתכונת בחינות ההסמכה".

עוד אמר שר המשפטים, כי "נפגש עם המתמחים וקיבל את עמדתם בצורה ברורה ותמציתית", ומציע לערוך דיון דחוף בנושא בהקדם בוועדת חוקה חוק ומשפט.

בתום הדיון נערכה הצבעה, והוחלט כי ייערך דיון בנושא בוועדת חוקה חוק ומשפט באופן מהיר ודחוף.

מטה מאבק המתמחים למשפטים ממשיך לפעול נמרצות לקבלת פתרון בטווח המיידי, לאחוז הנכשלים הגבוה בבחינה האחרונה, ובטווח הרחוק להוצאת הבחינות מידי הלשכה ולהימנע מהישנות מקרים ונתונים דומים בשנית.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS