לצד השריפה הגדולה בכרמל, השתוללה שריפה גם בחורש סמוך לקרית טבעון. עקב המחסור בכוחות כיבוי, התגייסו המועצה המקומית ויחידת הג'יפאים היישובית, לסייע בפעולות הכיבוי. קיים חשד כי מדובר בהצתה

כלים

בשעות אחה"צ, במקביל להשתוללות השריפה הגדולה בכרמל, ניצתה שריפה, בארבעה מוקדים שונים, בחורש סמוך לקרית טבעון, בין היישוב נופית לכפר חילף. למקום הוזנק כוח כיבוי קטן מתחנת מכבי-האש שבקרית טבעון, אולם הוא נזקק לסיוע, שלא היה בנמצא עקב השריפה הגדולה.

מועצת קרית טבעון, בראשות ראש המועצה – דוד אריאלי והקב"ט – אלי זיו, התגייסה לסייע לכוחות הכיבוי ואל המקום נשלחו כל עובדי מחלקת הפיקוח והכוננים, בלוויית עגלת החירום לכיבוי-אש שברשות המועצה. כמו כן הוזעקה למקום מתנדבי יחידת הג'יפאים של הקריה, שסייעו אף הם בפעולות הכיבוי ובהובלת הכבאים אל מוקדי האש.

במקום הוקם חפ"ק משטרתי, שנוהל תחילה ע"י משטרת טבעון ומאוחר יותר ע"י משטרת העמקים שנטלה את הפיקוד על האירוע. דוד אריאלי ואלי זיו, שהו במקום עד לכיבוי הדליקה וסייעו בארגון תצפיות של שוטרים ומתנדבים, שהוצבו באזור למניעת התלקחות או הצתה מחודשת של האש.

כיוון שקיים חשד כי מדובר בהצתה, קיים קב"ט המועצה עם ניידות האבטחה והפיקוח ועם יחידת הג'יפאים, סיורים בקריה ומסביב לה, לאורך כל הלילה.