שערורית המיון באשקלון: לאחר החלטת הממשלה להעביר את חדר המיון בברזילי לדרישת סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, במטרה להימנע מפגיעה בקברים, מנכ"ל משרד הבריאות, ד"ר איתן חי-עם הודיע לליצמן על התפטרותו. רבני צהר אומרים כי החלטת הממשלה לאשר את התקציב להעברת חדר המיון בברזילי כדי שלא לפגוע בקברים שנמצאו באתר הנה החלטה בלתי סבירה שאינה מתיישבת עם עקרונות היהדות

רבני צהר אומרים כי גם אם הקברים שנמצאו באתר הנם של יהודים, העמדה המפורשת של ההלכה היא שיש להעתיקם ממקומם כדי שלא למנוע את הקמת חדר המיון החיוני. החלטת הממשלה, גם אם היא עקרונית, מהווה כניעה לעמדות קיצוניות שאינן מתיישבות עם השקפותיו של רוב הציבור הדתי והחרדי בארץ. בפרט ולאור זאת לאור העובדה שהממצאים מראים שהקברים אינם של יהודים.

וח"כ ניצן הורוביץ, מרצ, אומר היום כי: "אסור לשנות את מיקום חדר המיון הממוגן באשקלון, במחיר של 135 מיליון שקלים ועיכוב של שנתיים, רק כדי להשאיר את החרדים בקואליציה. זה סיפור הזוי. לא יכול להיות שבגלל קבוצה חרדית קיצונית, מיעוט מבוטל אפילו בקרב החרדים עצמם, שהחליטה שיש שם כמה קברים שבכלל לא ברור מי נקבר בהם, המדינה תוציא סכומי עתק כאלה. בשנים האחרונות נלקחו מכספי המסים שלנו סכומים דמיוניים ממש, יותר ממיליארד וחצי שקלים, על הזזת כבישים, מסילות רכבת ופרוייקטים גדולים של בינוי, בגלל כמה אבנים או עצמות – רק עקב הפחד מחרדים. את מחיר הסחטנות והאיוולת כולנו משלמים".

בעקבות החלטת הממשלה בעניין בי"ח ברזילי באשקלון, תתקיים הפגנת מחאה ביום שישי, ה-26.03, בשעה 13:00, בשדרות רוטשילד בת"א. ההפגנה מאורגנת על ידי מספר ארגוני חופש ופלורליזם ותהיה בהשתתפות נבחרי ציבור. ח"כ הורוביץ, ממארגני ההפגנה, "יש לציבור 135 מיליון סיבות למה להגיע להפגין בשישי. ביבי נכנע לסחטנות וכולנו משלמים את המחיר".