שני פרץ קריב

(דופק החינוך)
מתוך קמפיין המדיה ברשתות החברתיות של KCP

בני נוער ישראלים ופלסטינים המשתתפים במפגשים הדו-לאומיים שמארגנת עמותת "ילדים חיים בשלום", בשיתוף ממשלת אנגליה, התכנסו בירושלים לכנס חגיגי, בו השיקו קמפיין רשתות חברתיות חדש, אותו הגו במשותף, הקורא לצעירים ישראלים ופלסטינים להתעלם מהשיח במדיות השונות, לאחר שהפך למסית ואלים וכן לתרומתו הרבה ביצירת תפיסות מוטעות על הצד השני, וליצור ביניהם דיאלוג ישיר. האירוע החגיגי סיכם חצי שנה של מפגשים דו-לאומיים במסגרת מסלול המנהיגות הצעירה של העמותה

(הדופק הבטחוני)

הנשיא ריבלין בברכה לבני הנוער: "בניית האמון בין יהודים לערבים היא משימה של כל מי שהארץ יקרה לו. אסור שמחנה אחד ייקח עלייה בעלות ויכתיב את דרכה ואת שפתה, כפי שאסור שמחנה אחר יתחמק מלשאת באחריות. העובדה כי נושא זה הפך למזוהה עם מחנה פוליטי - טראגית ".  נשיא הרשות הפלסטינית אבו מאזן: "בני נוער פלסטינים וישראלים כיום חיים וגדלים כמעט בלי סיכוי להכיר זה את זה. כולנו נועדנו לחיות ביחד בארץ הקודש"

(דופק החינוך)

עמותת "Kids creating peace" מחדשת את פעילות הדיאלוג בין בני נוער ישראלים ופלסטינים, שהוקפאה בשל ההסלמה בחודשי הקיץ האחרון. כ- 40 בני נוער ישראלים ופלסטינים נפגשו בפארק קנדה ונחשפו להכשרה ייחודית, המכוונת לקבלה וכיבוד האחר מתוך תפיסה של ערך ומסוגלות עצמית.

(הופעות ואירועים)

'המסע המופלא של אור' הוא מחזה מקורי המספר את סיפורה הנוגע ללב של ילדה צעירה שביום בהיר אחד נקלעת למצב של חרם ונידוי חברתי ורק באמצעות מסע דמיוני, בין מציאות לחלום, מצליחה לשנות ולו במעט, את החוויה האישית שלה ואת התודעה של הסביבה החברתית בה היא חיה. ההצגה נכתבה מתוך שאיפה לעודד שיח על סובלנות ודאגה לזולת בקרב הצופים הצעירים מתוך אמירה הקושרת את הקונפליקט החברתי והיחס לאחר ולשונה בחופש הבחירה, ובזאת כורכת זה בזה את תחושת ההעצמה במעשה הוויתור וההתחשבות בזולת.