הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה של משרד הפנים אישרה היום (27/9) תוכנית המרחיבה בצורה ניכרת את שכונת גילה בדרום מזרח ירושלים וכוללת את בנייתן של 900 יחידות דיור חדשות, בנוסף לאזורי מסחר ומבני ציבור עתידיים

כלים

בהמשך לאישור התוכנית בוועדה המחוזית היא תפורסם לצורך הגשת התנגדויות של הציבור ולאחר חודשיים ייערך דיון בהתנגדויות והיא תועלה שוב לאישור סופי.

עמותת השמאל עיר עמים מציינת כי כל יחידות הדיור הכלולות בתוכנית שאושרה היום ממוקמות מעבר לקו הירוק והמשך קידומה מהווה פגיעה משמעותית לסיכוי של חידוש התהליך המדיני ומגעים להסכם דו צדדי על עתיד ירושלים.

מנכ"לית עיר עמים, יהודית אופנהיימר, אמרה היום לאחר אישור התוכנית בוועדה המחוזית: "מדהים שרק ימים לאחר נאום נתניהו באו"ם, בו הוא קרא לפלסטינים ל'דבר דוגרי' ולחזור לשולחן המו"מ, הממשלה שלו מבצעת בשטח פעולות שמרחיקות את חידוש המגעים ולמעשה מבטלות כל סיכוי להסדר מדיני עתידי.

ממשלת ישראל ממשיכה לקדם בנייה מעבר לקו הירוק בירושלים למרות שהיא יודעת שההתנחלויות הם הגורם מספר אחד לכישלון התהליך המדיני. אם נתניהו באמת רוצה ליזום מגעים עם הפלסטינים עליו להקפיא את תוכניות הבנייה המזיקות הללו, כפי שכבר קרה בעבר".