האווירה השלווה של קרית טבעון הופרה בתקרית אלימה נדירה, כשסניף הדואר בקרית עמל נשדד באמצעות איומי אקדח. פעולה משולבת ומהירה של שוטרי נקודת טבעון ושל ניידת האבטחה של המועצה, הביאה ללכידתו של השודד (תושב טבעון בן 20), על שללו, תוך זמן קצר

מתאר פקד דוד-חיים שטרלינג, מפקדה החדש של נקודת טבעון: "יצאנו לזירה מייד עם קבלת ההודעה על השוד.  איתרנו את החשוד, למרות שהספיק להחליף בגדים, ודלקנו אחריו.  לאחר מנוסה של כ-200 מטר הוא נתפס, הודה והוביל אותנו אל הראיות שקושרות אותו למקרה זה ולמקרים נוספים. אני מבקש להודות לצוות הנקודה: אילן קדוש, מאיר אמסלם, דוד בוזגלו ומאיר אפללו וכן למאבטח המועצה – ראטב".

פקד שטרלינג שנכנס בימים אלה לפקד על הנקודה במקום פקד מיכה טובול שעבר לתפקיד הדרכה בקורס קצינים, הוא בן 42, אב לחמישה ומתגורר בקריית חיים. הוא שימש בעבר: כקצין בילוש בחיפה, ראש משרד מודיעין ובילוש בתחנת טירת הכרמל, ראש קהילה ומשא"ז בזיכרון יעקב, וכמפקד נקודת כרכור.

פקד שטרלינג, מברך על השת"פ הפורה הנהוג בקריה עם המועצה המקומית ומבקש להודיע לתושבים כי הנקודה עובדת היטב ומגיעה להישגים וכי בנוסף לשודד, נעצר השבוע גם פורץ לדירה.  אם זאת  מבקש שטרלינג, כי התושבים יגלו ערנות, ידווחו על כל חשד, ינעלו את הבתים, ולא ישאירו רכוש בעל ערך בכלי רכבם.