שטחים פתוחים

(מתגייסים למען הסביבה)
צילום: אורטל צבר

רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) תעביר, באמצעות הקרן לשמירה על שטחים פתוחים, שמונה מיליון שקלים לטובת שיקום השטחים אשר נפגעו בשריפות בנובמבר 2016 רשות מקרקעי ישראל תעביר באמצעות הקרן לשטחים פתוחים 8 מיליון ש"ח לשיקום שטחים אשר נפגעו בשריפות בנובמבר 2016: 4 מיליון ש"ח יועברו לטובת שיקום שמורת הכפירה (אזור נטף) ו4 מיליון ש"ח נוספים יועברו לטובת שיקום הוואדיות בחיפה.

(מתגייסים למען הסביבה)
עצים שנפגעו בשריפות בצפון הארץ. צילום: אורטל צבר

בעקבות גל ההצתות - מנהל רשות מקרקעי ישראל יוזם : הקצאת מליוני שקלים לשיקום הטבע מהקרן לשטחים פתוחים

(מתגייסים למען הסביבה)
כ-200 תושבים ופעילי סביבה הפגינו נגד כריתת חורשת העמל ברמת השרון: "ריאות ירוקות אסור לכרות!"

כ-200 תושבים ופעילי סביבה הפגינו נגד כריתת חורשת העמל ברמת השרון: "ריאות ירוקות אסור לכרות!"

(מתגייסים למען הסביבה)
מחאת הצעירים בכיכר אגרנט בירושלים. צילום: ארגון "מגמה ירוקה"

החופש הגדול כמעט כבר כאן, אבל לא בטוח שיהיה לכם איפה לבלות בו. החופים והשטחים הפתוחים ממשיכים להיות בסכנה בשל "תמ"א 1", ו"חוק המלונאות" שמקדמים שר האוצר כחלון ושר התיירות לוין. חמש שנים אחרי המחאה החברתית, ומערכת התכנון ממשיכה לקדם דיור אנטי חברתי

(מתגייסים למען הסביבה)
צבאים במצפה נפתוח

העירייה תומכת בהקמת יער קהילתי במקום תוכנית בנייה. קק"ל: "שמחים על ההחלטה. תוכנית הבניה באזור אינה פתרון לדיור בר-השגה ויש בירושלים עתודות בנייה ל-66 אלף יחידות דיור. כולם מבינים שלא נכון לפגוע ביערות ובשטחים הפתוחים"

(מתגייסים למען הסביבה)

האם יתבטל הדיון שתוכנן להקמת נחל הקישון? 'אדם טבע ודין':"לא לגזול את כבשת הרש של מטרופולין חיפה, לאשר את הקמת פארק נחל הקישון במתכונתו המורחבת". הפארק שתוכנן להתפרש על שטח של 1,200 דונם צומצם ל-568 דונם ולפי טיוטת ההסכם עם עיריית חיפה והמשרד להגנת הסביבה מתוכנן להצטמצם ל-160 דונם בלבד. 'אדם טבע ודין': "מדובר בהעדפה גלויה של האינטרס הכלכלי קצר המועד על פני האינטרס הציבורי ארוך הטווח"

(מתגייסים למען הסביבה)

מחר תעלה לדיון בועדת הפנים והגנ"ס הצעת החוק שתגדיר מלונאות כתשתית לאומית. אדם טבע ודין: לתת לות"ל סמכות לשמור על השטחים הרגישים במדינה – סכנה לדורות הבאים. עוד מציעה הצעת החוק לאשר 20% מגורים במתחמים המיועדים למלונאות *מנכ"ל 'אדם טבע ודין': הלכה למעשה מדובר בביטול ההישג הציבורי הענק במגדלי חוף הכרמל"

(מתגייסים למען הסביבה)
תמונות: אורנית זיו, קק"ל

שיתוף פעולה של קהילת שכונת רמות הרכס בבאר שבע ושל קק"ל שנוטעת בימים אלו את היער הקהילתי המתוכנן בקצה שכונת רמות, הוביל לפרויקט יוצא דופן בו כל משפחה בשכונה נטעה עץ על שמה, כך שנוסף לפעילות משפחתית תמכה הקהילה גם בעיבוי היער ובטיפולו

(מתגייסים למען הסביבה)

תקציב מיוחד לריאה הירוקה של בית שאן: עיריית בית שאן קיבלה כ - 600.000 ₪ המיועדים לתחזוקת פארק האקליפטוס בעיר לשנתיים הקרובות. עם קבלת המימון אמר ראש העיר רפאל בן שטרית: "נמשיך לשמור לטפח ולפתח את הפארק שעם פתיחתו לפני פחות משנה - שינה באופן דרמאטי את תרבות הבילוי והפנאי בעיר. המימון יאפשר לנו לשמור על ניקיון הפארק, המהווה ריאה ירוקה חיה ונושמת ונמשיך לטפחו כאתר אטרקטיבי".

(מתגייסים למען הסביבה)

הפגנה בת"א נגד תכנית המתאר של משה כחלון – תמ"א 1: ארגון מגמה ירוקה: "אסור לתת יד לבנייה בשטחים הפתוחים ובחופי ארצנו במקום פיתוח הפריפריה"