שופטים

(עורכי דין)
צילום: אילוסטרציה

עורכי דינו של נתניהו לביהמ"ש העליון: יש לפסול את 19083 האזרחים שהצטרפו לעתירת אראל מרגלית. בג"צ ההמונים: עורכי דינו ובני דודו של רהמ, עו"ד שימרון ועו"ד מולכו, הגישו תגובתם לקראת דיון ביהמ"ש העליון בעתירה הדורשת לחקור את רה"מ בפרשת הצוללות וכלי השיט.

(הדופק הפוליטי)
שרת המשפטים שקד: בימים הקרובים יחל השופט דוד רוזן לכהן בתפקיד ראש הנציבות, אני מאחלת לו הצלחה רבה

שרת המשפטים בכנס איכות השלטון: "רביב דרוקר עיתונאי עצמאי, יש מעט כאלה היום שלא משפיע עליהם שום דבר" מתוך דבריה היום (שלישי 27 בדצמבר 2016) של שרת המשפטים, איילת שקד, בנאום בכנס "יום איכות השלטון" של התנועה לאיכות השלטון. התנועה לאיכות השלטון ערכה היום את "יום איכות השלטון"; כנס המוקדש כולו לבחינת תהליכים שקרו השנה בדמוקרטיה הישראלית וברשויות השלטון. בנאומה, שרת המשפטים, איילת שקד דיברה על מינוי שופטים, שקיפות, פרשת ילדי תימן וקידום חוק ביקורת על הפרקליטות.

(בארץ)
צילום: חיים צח/לע"מ

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, נשא דברים היום, יום רביעי, י"ב ניסן, 20 באפריל, בטקס השבעת שופטים, שהתקיים בבית הנשיא. בטקס הצהירו אמונים בפני נשיא המדינה 15 שופטים ושתי רשמות בכירות. שישה שופטים הושבעו לבתי משפט המחוזיים, תשעה שופטים הושבעו לבתי משפט השלום, רשמת בכירה הושבעה לבית המשפט המחוזי ורשמת בכירה הושבעה לבית משפט השלום. נשאו דברים בטקס נשיאת בית המשפט העליון, השופטת מרים נאור, שרת השפטים, איילת שקד.

(בארץ)
נשיא המדינה עם שופטי בית הדין לעבודה. צילום: מארק ניימן/לע"מ

נשיא המדינה נשא דברים היום בטקס השבעת שופטים, שהתקיים בבית הנשיא. נשיא המדינה התייחס לביקורת על בית המשפט העליון ואמר: "רשות שופטת יציבה, אמיצה ובלתי תלויה-הכרח במשטר דמוקרטי". בהתייחסו לשביתת הפרקליטים אמר הנשיא: "כל רשות, גם הרשות השופטת צריכה להיות נתונה לביקורת". באשר לזהות השופטים המכהנים בבית המשפט העליון אמר הנשיא: "איננו יכולים 'ללהק שופטים', מתוך מחשבה שמלאכת השיפוט היא 'תכנית כבקשתך'"

נוצר ב-12.11.2015 10:11
(בארץ)

נשיא המדינה בטקס השבעת שופטים: "אני גאה לחיות במדינה שחוקיה בנויים על צדק ושופטיה נסמכים על חוקים, ובניה יכולים לשאת את קול מחאתם באופן חופשי ופומבי"

(מאמרים - משפט)

כיצד נשארים בישראל? לאחרונה מטופלים במערכת המשפט מקרים רבים של תושבים זרים שהגיעו ארצה ומעונינים להישאר בגבולותיה. חוק הכניסה לישראל מעניק לשר הפנים שיקול דעת נרחב ביותר, ואולי נרחב מדי, לגבי מי יקבל את היתר הכניסה והשהיה הנכסף.