לקראת פגישתו בשבוע הבא של ראש הממשלה בנימין נתניהו עם נשיא ארה"ב ברק אובמה, פנו היום ראשי שדולת ארץ ישראל - ח"כ זאב אלקין וח"כ אריה אלדד במכתב לשרי הימין בשביעייה בדרישה לדחות את הלחצים האמריקאיים להאריך את ההקפאה. בנוסף, ראשי השדולה תוקפים בחריפות את שר הביטחון אהוד ברק בעקבות קריאתו לנסיגות נוספות דוגמת ה"התנתקות": "התבטאויות המעידות על שיבוש חמור בשיקול הדעת של השר"

לנוכח חידוש דיוני פורום ה"שביעייה" לקראת פגישתו של רוה"ם בנימין נתניהו עם נשיא ארה"ב ברק אובמה, פנו הבוקר ראשי שדולת ארץ ישראל - ח"כ זאב אלקין וח"כ אריה אלדד לשרי הימין בשביעייה: שר החוץ אביגדור לברמן, השר לעניינים אסטרטגים משה (בוגי ) יעלון, השר בני בגין ושר הפנים אלי ישי. במכתב, קוראים ראשי השדולה לשרים לא להסכים להאריך את הקפאת הבנייה ביו"ש: "אין מקום למחוות נוספות מצד ישראל כתנאי לחידוש השיחות ואין להיכנע לסחטנות פלסטינית וללחץ בין-לאומי בנושא זה", כתבו חברי הכנסת.

בנוסף, מציינים ראשי השדולה כי המחוות הרבות שעשתה ישראל עד כה לא הביאו לשום שיפור ביחסם של הפלשתינים אל ישראל, וגם לא הקלו את הלחץ הבינלאומי אלא להפך. "שדולת ארץ ישראל בכנסת מתנגדת לכל מחווה נוספת שתפגע בהתיישבות, בביטחון, או בזכויות האדם של המתיישבים ביהודה ושומרון", נכתב לשרים.

מעבר לכך, חיזקו ותמכו ראשי השדולה בשרי הימין בשביעייה לקראת הדיונים בדרישות האמריקאיות בנושא המשך ההקפאה ומחוות לפלסטינים: "כיון שאתה נמנה עם רוב חברי פורום ה"שביעייה", התומך בעמדה זו ומחויב לה, אנו מחזקים את ידיך, וסמוכים ובטוחים, שאם אתה ויתר חברי הרוב תעמדו איתן על עמדתכם בסוגיות אלה, כפי שעשיתם עד כה – תוכלו להביא לסיום מוצלח של דיוני הפורום ולקבלת החלטות נכונות העולות בקנה אחד עם עמדות השדולה".

לסיום המכתב, תקפו בחריפות ראשי שדולת ארץ ישראל בכנסת את שר הביטחון אהוד ברק: "לנוכח התבטאויותיו החמורות אמש של שר הביטחון, שקרא לנסיגות נוספות דוגמת ה"התנתקות" – התבטאויות המעידות על שיבוש חמור בשיקול הדעת של השר, שטרם הפנים את הלקחים המשותפים לרוב הציבור בישראל, אנו קוראים לך ולחבריך בשביעייה לנקוט משנה זהירות בכל הנוגע לעצותיו ועמדותיו של השר ברק בדיונים אלה".