במסגרת סיור באזור בנימין, הגיעו חברי שדולת א"י בכנסת לשכונת היובל ביישוב עלי. זאב אלקין יו"ר השדולה: "ברק מתחמק מהפיתרון. להגיד שבעוד שישה חודשים, יהיה יותר מתאים לדון בנושא הינו דבר מגוחך, אנו דורשים באופן חד משמעי הכשרת שכונות היובל וחרשה"

במסגרת סיור באזור בנימין, הגיעו חברי שדולת א"י בכנסת לשכונת היובל ביישוב עלי. שם, הם הביעו התנגדותם להצעתו של שר הביטחון אהוד ברק לדחות את תשובת המדינה לבג"ץ לעניין הריסת הבתים בשכונת היובל בישוב עלי ובחרשה. זאב אלקין יו"ר השדולה: "ברק מתחמק מהפיתרון. להגיד שבעוד 6 חודשים, יהיה יותר מתאים לדון בנושא הינו דבר מגוחך. הדם של התושבים יהיה פחות שווה בעוד חצי שנה ? אנו קוראים לשר הביטחון לא לגרור רגליים אלא להודיע לבג"צ על הכשרת שתי השכונות חרשה ויובל, מנימוקים של צדק וזכויות האזרח"

ח"כ דנון מהליכוד אשר גם הוא השתתף בסיור הדגיש כי "הערכים של עיטורי העוז והמופת לא ניכרים בהתנהגותו של ברק בעניין שכונת היובל, שברק יסתכל בעיניים של מרים פרץ ושל שרה קליין ויאמר להן שהרס הבתים הוא הפרס לאויבנו על מותם של רועי ואלירז ז"ל."

ח"כ אורי אריאל ,ציין כי "כל הבריחות של שר הביטחון מההכרעה לא יעזרו, השכונות האלה יגדלו ויתפתחו, ואנו בשדולת א"י ניאבק למענן עד שעלי תהפוך בעז"ה לעיר ואם בישראל".

במהלך הסיור, חברי הכנסת שמעו הסברים מפורטים על אזור בנימין מפי ראש המועצה אבי רואה, ומזאב חבר ( זמביש), מנכ"ל אמנה אשר עמד על היקף הפגיעה של הקפאת הבנייה ביהודה ושומרון.

יו"ר השדולה ח"כ אריה אלדד (האיחוד הלאומי), הדגיש כי "היום ברור ששר הביטחון אינו מתכוון כלל לחדש את הבניה כעבור 10 חודשים וראש הממשלה זורה חול בעיניים כשהוא מבטיח לחדש את הבניה. "זה יקרה", אמר אלדד, "רק אם נאמני א"י בכנסת יפעילו לחץ מסיבי על נתניהו לעמוד בהתחייבויותיו הפומביות ולהניע מחדש את גלגלי התכנון והבניה שברק מתכוון לתקוע לנצח".

למקום הגיעו מעל עשרה ח"כים, מכל הסיעות החברות בשדולה: ניסים זאב, ציפי חוטובלי, מיכאל בן ארי, סגנית השר לאה נס, זאב אלקין, אריה אלדד, זבולון אורלב, אורי אריאל, אורי אורבך, אברהם מיכאלי, סגנית השר גילה גמליאל, דני דנון, וכרמל שאמה.