כלים

הרופאים באשקלון ממשיכים בעיצומים והמתמחים עדיין מאיימים בהתפטרות. בכנס מחאה בהשתתפות עובדי עיריית אשקלון אמר ראש העיר בני וקנין : "מדובר במאבק צודק מול ממשלה אטומה". הרופאים לנתניהו: "מי שלא יהיה תלוי אחד בשני ימצא עצמו תלוי אחד ליד השני"

בבית החולים ברזילי התאספו הבוקר מנהלי מחלקות של בית החולים, מתמחים וסטז'רים יחד עם בני וקנין ראש העיר,  עובדי עירייה רבים וציבור רחב מאשקלון ומעוטף עזה שהגיעו לתמוך ולהביע את מחאתם ואכזבתם מאוזלת היד של הממשלה בכל הנוגע לתנאי הרופאים בכלל, ומצב ביה"ח ברזילי בפרט.

בני וקנין: "אני מודה לכל מי שהגיע לתמוך במאבק הצודק הזה. אני מכיר את המחלקות מקרוב וישנם מלאכים בבית החולים ברזילי שעושים עבודת קודש, ונאלצים לעמוד מול ממשלה אטומה. אני וכל תושבי אשקלון תומכים בכם בכל מאודנו. מגיע לכם בזכות ובצדק לצאת עם ידכם על העליונה במאבק הזה. ובנוסף לתנאי הרופאים אנו דורשים כי הממשלה תסיים את בניית חדר המיון הממוגן בדחיפות. המצב הביטחוני מידרדר וישנו קיפוח משווע שזועק לשמיים. בצל מתקפת הגראדים שאשקלון ספגה הלילה, ביה"ח ברזילי היחיד שטיפל בפצועים. הממשלה מחוייבת להעביר את התקציב להשלמת הבנייה בהקדם".

יו"ר ועד הרופאים של בית החולים ברזילי ד"ר אפרים זוהר סיפר כי הממשלה העבירה 300 מיליון ₪ לביה"ח אסותא בזמן שאת הבנייה של חדר המיון באשקלון מעכבים עד לשנת 2014. "הצוות הרפואי בברזילי עובד בתת תנאים, ונלחמים על הישרדותנו".

בפנייה אישית לבנימין נתניהו אמר ד"ר זוהר: "לא ביקרת כאן ולא ראית את המצב המחפיר מקרוב. שתדע לך שמי שלא יהיה תלוי אחד בשני ימצא עצמו תלוי אחד ליד השני. תתעורר ביבי, אחרת נישאר ללא מדינה".

בזה אחר זה דיברו מנהלי מחלקות והציגו מציאות מתפוררת, שיתפו במצוקה הגדולה של החולים במסדרונות ומצוקת מקום לאשפוז. הציגו מציאות של קריסת הצוות הרפואי ואמרו כי הרפואה בסכנת הכחדה. הציבור הרב שהגיע לתמוך קיבל את הנואמים במחיאות כפיים והציג חזית מאוחדת ובעיקר הזדהו עם המחאה החברתית הצודקת, בין אלפי מחאות חברתיות שעולות וצפות על פני השטח.