רשלנות רפואית

(חדשות הבריאות )
תביעת רשלנות רפואית

הרשלנות הרפואית אינה מדלגת על אף טריטוריה. ניתן למצוא רשלנות רפואית בלידה, בהיריון, בתחום רפואת השיניים, בתחום הקוסמטיקה, בעת ניתוח ועוד. כאשר מתעורר חשד שאכן בוצעה רשלנות רפואית יש למהר ולפעול בהקדם, וזאת כי קיימים ממצאים שלא ניתן להוכיח בשלבים יותר מאוחרים, ולו כי מדובר בצילום של פצע, או ביכולת להשיג עדות או מסמך רפואי. עם זאת, הקושי הגדול ביותר הוא לא פעם שלב הוודאות. משמע אנשים רבים חושדים שחוו רשלנות רפואית אך מראש מוותרים, וזאת כי אינם יודעים מהיכן להתחיל והאם הסיכויים לטובתם. מכאן שהשלב הראשון שיש לעשות הנו לפנות אל עורך דין שעוסק בתחום על מנת לקבל ייעוץ מקצועי.

נוצר ב-01.11.2017 04:11
(מאמרים - שיווק)

רובנו מכירים את המושג הזה, לפחות בתיאוריה, אבל האמת היא שאין לנו מושג מה עומד מאחוריו. בפועל, חוסר ההיכרות שלנו עם צמד המילים "רשלנות רפואית" עשוי לעלות לנו ביוקר אם וכאשר נגלה על בשרנו מה זה אומר. אנחנו כאן כדי לעשות קצת סדר בבלגן ולהבין במה בדיוק מדובר ואיך מנהלים תביעה משפטית בצורה נכונה וטובה.

(חדשות הבריאות )
"רופאים מסתירים מידע מחשש להפללה עצמית" צילום: אילוסטרציה

משרד הבריאות: כ-14,000 תלונות על רופאים הוגשו בעשור האחרון רק 6 הושעו לצמיתות - נציב קבילות הציבור במשרד הבריאות הציג בדיון בנושא רשלנות רפואית, כי מספר ההרשעות בקובלנות משמעת בעשור האחרון עמד על 199, 130 מתוכן בגין רשלנות רפואית. הנציב הודה כי אופן הבירור היום בעייתי וכי רופאים מסתירים מידע מחשש להפללה עצמית, אך טען כי הוצאת הביקורת לגוף חיצוני תגרום נזק וכי תזכיר חוק שיוגש בימים הקרובים יסדיר את פעילות הנציבות.

(אזרחי)
עו"ד סאמי אבו ורדה מחיפה, מומחה לרשלנות רפואית ונזקי גוף. צילום: יח"צ

קיבלה טיפול כימותרפי נגד סרטן ונפגעה קשות בידה הימנית. הטיפול כלל הזלפת חומר לווריד, מומחה קבע כי הנוזל הוזלף בצורה שגויה. תושבת אזור הצפון בשנות ה-60 לחייה, לא חשבה לרגע שהטיפול שקיבלה בקופת חולים כללית נגד סרטן השד שבו לקתה, יגרום לה לבעיות נוירולוגיות קשות בידה הימנית. כשזה קרה, היא הגישה לבית משפט השלום בחיפה תביעה על רשלנות רפואית נגד שירותי בריאות כללית.

(מנהלי)
עוה"ד דוד פייל. צילום: רן כליף

תביעה: האישה הגיעה עם גוש בריאות לבילינסון – אך בבית החולים הסתפקו במעקב. לאחר שלוש שנות מעקב - היא נפטרה מסרטן

(אזרחי)
עוה"ד דוד פייל. צילום: רן כליף

תביעה נגד 'הכללית': הרופא אבחן התקף אסתמה חמור - אך שלח את האישה לנהוג בכוחות עצמה לבית החולים. התוצאה: עברה תאונת דרכים ומתה

(אזרחי)
עו"ד אסי לביא צוקרמן . צילום: זוהר שטרית

בתביעה אותה הגישה בימים אלה עו"ד אסי לביא צוקרמן נטען כי מרשתה - אישה חד-הורית - החלה סובלת מכאבי גב והקרנות לגפיים כבר בגיל 29. האישה התלוננה שוב ושוב בפני רופאיה בקופת חולים 'מכבי' - על כאבים מתמשכים ובלתי נסבלים – אך איש מהם לא טרח לשלוח אותה לבדיקת CT פשוטה

(אזרחי)

הצוות הרפואי בבית החולים אסף הרופא שיחרר תינוקת בת ארבעה חודשים לביתה, למרות שעברה הרפואי הרצוף ניתוחי מעיים - חייב אישפוז – כך נטען בתביעה אותה הגישו הוריה באמצעות עו"ד רן שפירא ממשרד עורכי הדין אלמוג-שפירא. בתביעה נטען שכעבור כמה שעות משחרור הפעוטה לביתה, מצבה החמיר והיא הכחילה, וההורים הבהילו אותה לבית החולים אסף הרופא, שם נדרשה להחייאה ארוכה וקשה, שהותירה אותה עם נזק מוחי קשה.

(אזרחי)

משרד הביטחון הכיר לאחרונה בקצינה בשירות קבע כנכת צה"ל בשיעור של 100% לאחר שבאופן נדיר קבע כי לקתה במחלה קשה במהלך שירותה הצבאי – ובעקבותיו.

(חדשות הבריאות )

איש עסקים כבן 50, שהחל סובל מכאבי בטן עזים, נשלח למספר רב של בדיקות, שהאחרונה בהן העלתה חשד כי הוא סובל מסרטן קטלני בקיבה.