פרשת עוקץ בה נפלו קורבן מאות גברים שרצו לרכוש שירותי סקס טלפוני, נחשפה עם מעצרם של שני תושבי ערד החשודים בביצוע רכישות בכרטיסי אשראי לא להם. לאחר "המכה" תכננו השניים לברוח מהארץ להולנד, כרטיסי הטיסה היו כבר מוכנים, אלא שערנות נציג המכירות בחברת פלאפון ופעילות מהירה של יחידת ההונאה במחוז דרום קטעה את החלום וחשפה את העוקץ

חלק מהציוד שנתפס בבית החשודים(צילום:משטרת ישראל)

תחילתה של החקירה במשטרה היתה ב- 3.11.2011, עם קבלת הודעה מחברת פלאפון על ביצוע הזמנה טלפונית באמצעות כרטיס אשראי של ציוד סלולרי על סך 80000 ₪ אשר נראית להם חשודה.

במשטרה הועברה מיד החקירה ליחידת ההונאה במחוז דרום בפיקודו של רפ"ק אבשלום בושארי. ביחידת ההונאה בשיתוף חברת פלאפון סוכם לבצע את העסקה, את המשלוח לבית החשודים עשו שוטרי יחידת ההונאה בסיוע יחידת הסיור העירוני בתחנת ערד. החשודים קיבלו לידיהם את פרטי העסקה אליה התלוו אזיקי השוטרים.

בחיפוש בביתם נמצא ציוד סלולארי נוסף אשר כולל טבלטים , מחשבים ניידים ,טלביזיה , מסך מחשב ועוד. ציוד שעל פי החשד נרכש באמצעות פרטי כרטיסי אשראי.

מחקירת המשטרה עולה כי שני החשודים , בשנות השלושים , נתנו בעבר שירותי מין באמצעות הטלפון. מקבלי השירות נדרשו למסור פרטי כרטיס אשראי לצורך חיוב , פרטים אלה נשמרו ברשות השניים, שהחליטו "לעשות מכה" ולאחר שיצליחו לבצע מספר עסקאות להימלט מהארץ עם הכסף.

מסמכים שונים שנתפסו בביתם העלו חשד כי החשודים זייפו חשבוניות עוסק מורשה לשם יצירת מצג שווא שלכאורה מדובר בבעלי עסק חוקי. מחקירת המשטרה עד כה עולה כי החשודים ביצעו רכישה של למעלה מ- 30 מכשירי אייפון, טבלטים , ומחשבים ניידים. ערך הציוד הינו כ- 160,000 ₪. החשודים הודו בחקירתם בכול המיוחס להם . מעצרם הוארך עד ל- 17.11.2011 .