כלים

מטה המאבק בהפרטת הרכבת לציבור הנוסעים: "רכבת ההפתעות מתחילה מחר – נסיעה בעלות של כרטיס מעבר בלבד": בהמשך להודעת ועד עובדי הרכבת כי החל ממחר (א') יפסיקו הפקחים לבדוק כרטיסים הבהירו במטה המאבק בהפרטת הרכבת כי עם השבתת הפיקוח על הכרטיסים, יכולים אזרחים המשתמשים ברכבת לקנות כרטיסי מעבר או כרטיס לתחנה הקרובה בלבד גם אם הם נוסעים ליעדים רחוקים יותר

"בכל תחנה ניתן לרכוש בקופה או במכונות האוטומטית כרטיס מעבר בעלות ממוצעת של חמישה שקל" אמרו במטה המאבק "זה מידע שחיוני שכל מי שמגיע לרכבת צריך לדעת. בדרך זו אפשר לנסוע ברכבת מכל תחנה אל כל תחנה בעלות מצחיקה."

מטה המאבק בהפרטת הרכבת הוא גוף עצמאי שמורכב מפעילי מחאה, סטודנטים, צעירי מפלגות ותנועות נוער, שחרט על דגלו להמשיך את מחאת הקיץ ולהילחם בהפרטת הרכבת.

רכז המטה רמי הוד הוסיף: "הרכבת שייכת לכולנו. זו תשתית ציבורית שהושקעו בה עשרות מיליארדי שקלים מהמיסים שאנחנו משלמים ואזרחי ישראל הם בעליה האמיתיים ולא קומץ מקורבים וטייקונים כפי שמתכננים כץ ויוגב."

במטה מציינים שבמידע זה או אין כל המלצה לציבור הנוסעים לפעול כך או אחרת. מבחינה משפטית על כל נוסע לשלם כמובן מחיר מלא לנסיעה, אלא שבשל עיצומי עובדי הרכבת לא יהיה מי שיאכוף זאת בפועל.