מח"ט בנימין, אל"מ סער צור, הורה אתמול (יום ד' 3.11.10) על הדחתו של רבש"ץ הישוב טלמון, אשר פתח באש לעבר ערבים שהתקרבו לגדר הישוב עם מסור, וירה לכיוון רגליהם במקום באוויר. בסופו של אירוע הירי נפצע אחד הערבים באורח קל מנתזים ונזקק לטיפול רפואי

לאור זאת החליט המח"ט על נטילת סמכויותיו "ממניעים מקצועיים". אירוע זה מצטרף ככל הנראה לאירוע בו ניסה הרבש"ץ למנוע את כניסתם לישוב של פקחי המינהל האזרחי שהגיעו על מנת לאכוף את הקפאת הבנייה .בישוב טלמון מתנגדים להחלטה ומביעים אמון מלא ברבש"ץ, "היישוב טלמון מגבה באופן גורף את הרבש"ץ על תפקודו. כמו כן, הנהגת היישוב חשה שההדחה נעשתה ממניעים נוספים שאינם ברורים לה ופועלת לבררם אצל הגורמים הרלוונטים", נאמר בהודעת הישוב.

יו"ר ועד מתיישבי בנימין סא"ל (מיל) איציק שדמי כי מדובר במעשה מביש. "מדובר באדם שמילא את תפקידו באופן מקצועי כנגד מי שהתקרב ליישוב בצורה מסוכנת. מח"ט בנימין היה צריך לציין לשבח את רבש"ץ טלמון על תיפקודו בהגנה על תושבי הישוב טלמון. ועד מתיישבי בנימין קורא למח"ט לחזור בו מהחלטתו. אנו גם קוראים לכל הרבש"צים בבנימין להודיע למח"ט כי יפעלו בדיוק כפיו שנהג רבש"צ טלמון."