"ככל שאני נחשף למה שקורה במפעל חוד מתכות לבי מלא דאגה, וטוב תעשה המדינה אם תעתיק את המפעל למקום מרוחק מהתושבים", דברים אלה אמר היום (ג') ראש העיר עכו שמעון לנקרי במהלך ביקורו של השר להגנת הסביבה גלעד ארדן במפעל חוד מתכות, שבו ארעה השרפה בשבת האחרונה וזיהמה את האוויר באזור

כלים

לדברי לנקרי, בעבר היו התחייבויות של המדינה להסיר את הרי הפסולת שבמתחם קרית הפלדה, אולם היא לא עמדה בכך. כמו כן, גם המשרד להגנת הסביבה לא עמד במשך שנים בהתחייבויות לבצע פעולות הנוגעות למפעל.

לנקרי: "אנו מצפים מהשר להגנת הסביבה לקחת ברצינות את חקירת האירוע, להפיק את הלקחים ולפעול עם הממשלה להעתיק את המפעל למקום מרוחק ממגורים". עוד אמר לנקרי, כי דאגתו בראש ובראשונה לתושבים ולעובדים כאחד. "אנו שמחים שהמפעל מעסיק 400 עובדים", אמר לנקרי, "אך בריאותם של התושבים היא מעל הכל".

השר ארדן אמר, כי התרשם שהמפעל משקיע בסטנדרטים סביבתיים בשנים האחרונות הרבה יותר ממה שהושקע כשהמדינה היתה הבעלים של המפעל. "צריך לעשות חושבים כיצד ניתן לסייע למפעלים שנמצאים כאן כדי להרחיק אותם מהבתים. מדובר בעלויות גבוהות אך צריך למצוא לכך את מקורות המימון", אמר ארדן. לדבריו, במדינה מודרנית צריך לעשות הפרדה בין תעשיות כבדות מזהמות עם פוטנציאל גם לתקלות המאיימות על בריאות התושבים לבין אזורים בהם מתגוררים תושבים בצפיפות גבוהה כמו במפרץ חיפה ועכו.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS