כלים

אמש שלחה ראש מועצת מצפה רמון, פלורה שושן, מכתב לשרת הבריאות הנכנסת, יעל גרמן, ופנתה אליה בקריאה נרגשת לפעול לאלתר להעברת תקציב שיאפשר רופא כונן במצפה רמון בשעות הלילה, על מנת למנוע פיקוח נפש. ביישוב המבודד, הנמצא מרחק של כשעה וחצי נסיעה מבית החולים הקרוב, אין שירותים רפואיים לאחר השעה 23:00 בלילה

"כיישוב ספר מבודד ומרוחק, אנחנו סובלים ממציאות ייחודית – אין במצפה רמון רופא בשעות הערב. כאשר הרופא הקרוב נמצא במרחק של למעלה משעה נסיעה, מדובר ללא ספק במצב של פיקוח נפש", כתבה שושן לשרת הבריאות גרמן.

שושן הסבירה כי "אחרי מאבקים ממושכים, נחנך בחודש נובמבר האחרון המרכז הרפואי במצפה רמון, לאחר שהתקבל תקציב, בהשתתפות המועצה, המאפשר המצאות רופא בשעות הערב, המעניק שירות רפואי עד השעה 23:00 בלילה [...] החל מהשעה 23:00 [...] אין רופא במצפה רמון."

"מיותר לציין כי מדובר בפצצה מתקתקת וזה רק עניין של זמן עד שהיא תעלה בחיי אדם, כאשר הרופא הקרוב ביותר לכאן נמצא במרחק של שעה נסיעה. מיותר לדבר על ההשלכות, על החלשת הפריפריה, על התחושה של תושבי מצפה רמון שהופקרו ללא מענה בסיסי הקיים בכל יישוב בישראל – רופא בשעת צרה."

"כראש מועצת מצפה רמון האחראית והאמונה על ביטחונם ורווחתם של תושבי המקום והמבקרים בו, הן בפן המקומי והן מול רשויות המדינה ובהן הממשלה, אני חייבת לבוא בדרישה לכך שיהיה רופא במצפה רמון גם בשעות הלילה."

"איני מוכנה להתפשר על חייהם ובריאותם של תושבי מצפה רמון, דמנו איננו שווה פחות, ולא נסכים להתייחסות אלינו באופן שכזה."

"לפיכך אבקש את התערבותך המיידית להעברת תקציב אשר יאפשר הימצאות רופא המעניק שירות חירום רפואי ואשר יאפשר את פתיחת המרכז הרפואי גם בשעות הלילה על מנת למנוע פיקוח נפש. כולי תקווה כי תושבי מצפה רמון יזדקקו כמה שפחות למוקד הרפואי, אך במידה ויזדקקו לו, על הממשלה חלה החובה לדאוג לבריאותם." סיכמה שושן במכתבה