ראשון לציון

(צפון)
''יציע'' המיועד לציבור בישיבות מועצת העיר בעיריית ראשון לציון. צילום-יח''צ

המועמד לראשות עיריית כרמיאל ויו"ר תנועת רק כרמיאל משה קונינסקי, מתכוון, לאחר היבחרו לראשות העיר, לאפשר לתושבים להשתתף בישיבות מועצת העיר ואף לשדר אותן "און ליין" באתר האינטרנט של העירייה כפי שנהוג לעשות ברשויות מקומיות רבות. בנוסף מתחייב קונינסקי לפרסם את תמלילי ישיבות המועצה באתר האינטרנט של העירייה בתוך 7 עד 10 ימים ממועד קיומן. משה קונינסקי, אמר השבוע במפגש פעילים  ובחוגי בית שקיים: "בכוונתי לפעול בשקיפות מלאה"

(תכשיטים)
תכשיטי הנסיכה ראשון לציון

"המשימה החשובה ביותר שלנו", כך מתחיל אמיר אסל, בעלי תכשיטי הנסיכה בקניון הזהב בראשון לציון, "היא להתאים את התכשיט הנכון לאדם הנכון".

(נדל"ן)

ועדת המכרזים של רשות מקרקעי ישראל הכריזה היום על חברת אשדר חברה לבנייה בע"מ כזוכה, במכרז במסלול בינוי – פינוי- בינוי  של רשות מקרקעי ישראל, שיצא בתיאום עם הרשות להתחדשות עירונית ומשרד הבינוי והשיכון,  לבניית 173  יח" ד בשכונת נחלת יהודה בראשון לציון,   ותשלם לרשות 150,180,150 ₪ לפני הוצאות פיתוח שיעמדו על כ 27.2 מליון ₪.

(הופעות ואירועים)
צילום יח"צ

קונצרט מס' 7 בסדרה הסימפונית של התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון התזמורת הסימפונית פיליפס PSO ז'ול ואן הסן, מנצח Jules van Hessen נעה וילדשוט, כינור Noa Wildschut בתוכנית: פאול בן חיים, תרועה לישראל צ'ייקובסקי, "רומיאו ויוליה" - פתיחה פנטסיה.

(גוש דן)
הקונצרט הבא שלה בניצוחו של דן אטינגר

סולם מינורי התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון תקיים את הקונצרט הבא שלה בניצוחו של דן אטינגר. בקונצרט יתארח הפסנתרן הישראלי אנדי פלדבאו לביצוע היצירה: בורלסקה לפסנתר ולתזמורת מאת ריכרד שטראוס. עוד בתוכנית: שתי סימפוניות של מוצארט: מס' 25 ומס' 40.

(הופעות ואירועים)
ז'אן לואי שטוירמן, פסנתר. צילום: יח"צ

אורחים מברזיל: המנצח הברזילאי, רוברטו מינצ'וק, ינצח על הקונצרט הבא של התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון. בקונצרט יתארח הפסנתרן הברזילאי, ז'אן לואי שטוירמן, לביצוע יצירה לפסנתר ולתזמורת מאת המלחין הברזילאי הייטור וילה-לובוס. עוד בתוכנית: הסימפוניה מס' 1 של רחמנינוב ופתיחה חגיגית – טוקטה ופוגה לתזמורת, מאת המלחין סרג'ו נטרא.

(הופעות ואירועים)
קונצרט "חגיגת בטהובן" הסימפונית ראשון לציון בפסטיבל מוסטונן פסט

התשיעית והמשולש נפגשים התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון תקיים את הקונצרט "חגיגת בטהובן" בניצוחו של אנדרס מוסטונן, במסגרת פסטיבל מוסטונן פסט. בקונצרט תבצע התזמורת את הקונצ'רטו המשולש לכינור, צ'לו ופסנתר ואת הסימפוניה התשיעית המפורסמת של בטהובן. לתזמורת יצטרפו נגנים, מקהלות וזמרים מאסטוניה ומישראל.

(הופעות ואירועים)
התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון תקיים את הקונצרט הבא שלה בהשתתפות הנבלאית הסינית, יואינג צ'ן, שתנגן יצירות לנבל ולתזמורת מאת הנדל ודביסי.

יופיו של הנבל - התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון תקיים את הקונצרט הבא שלה בהשתתפות הנבלאית הסינית, יואינג צ'ן, שתנגן יצירות לנבל ולתזמורת מאת הנדל ודביסי. בנוסף, תבצע התזמורת את הסימפוניה מס' 5 של המלחין ווהן וויליאמס ואת "מטמורפוזות לכלי מיתר" של ריכרד שטראוס. מנצח: ג'יימס ג'אד. התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון היא מי שפתחה את הדרך ב-1990 להפסקת החרם ארוך השנים על ביצוע יצירותיו של ר.שטראוס בארץ, עם ביצוע אותה יצירה. יואינג צ'ן הסינית, הזוכה בפרס הראשון בתחרות הנבל ה-19 שהתקיימה בישראל, הוזמנה לנגן בקונצרט זה, בפתח השנה החדשה הסינית, שנת התרנגול, ולרגל מלאת 25 שנה לכינון היחסים הדיפלומטיים בין ישראל לסין, את הקונצ'רטו בסי במול מז'ור לנבל ולתזמורת אופ' 4 מס' 6 מאת הנדל ו"מחולות קודש וחול לנבל ולתזמורת" מאת דביסי. בנוסף לשתי יצירות אלה, תבצע התזמורת את: "מטמורפוזות לכלי מיתר" מאת ריכרד שטראוס ואת הסימפוניה מס' 5 של המלחין ראלף ווהן ויליאמס.

(גוש דן)
אלי כלפון מראשל"צ, אותר לאחרונה ע"י מפקחי רשות מקרקעי ישראל כאשר הוא פולש לדירה במבנה המיועד להריסה, על אדמות המדינה

מפקחי רשות מקרקעי ישראל נערכים לפינויו של אלי כלפון, תושב ראשל"צ אשר פלש לדירה במבנה המיועד להריסה בשיכון המזרח בראשון לציון. כלפון נדרש לפנות את הקרקע, המיועדת לשיווק למגורים, לאחר שמפקחי הרשות הוציאו נגדו צו סילוק פולשים. נגד כלפון אף הוגשה תלונה למשטרה בגין הסגת גבול במקרקעי ציבור, עבירה פלילית שדינה עד שנתיים מאסר בפועל

(מסעדות)
המנה של חומוס קונטיינר ראשון לציון

הקונטיינר הנודד - חומוס מהדרום: חומוסיית קונטיינר שבאה אלינו לאחרונה דווקא מדימונה והתחילה מקונטיינר שהוצב זמנית בקניון דימונה והפך לקבוע, כבשה כבר את יבנה ועכשיו הגיעה גם לראשון לציון. קונטיינר מציגה חומוס עממי למדי שנטחן רק אחרי שהזמנת