המרכז הישראלי של ה-OU ערך את הדינר השנתי לכבוד פרויקט "משיב הרוח" להעמקת ערכי הזהות היהודית בקרב חיילי צה"ל. קצין חינוך ראשי, תא"ל אלי שרמייסטר: "משיב הרוח חושף בפני חיילי צה"ל עולם שלם של תוכן וערכים המעניקים את הסיבה האמיתית על מה ולמה אנו נלחמים"

כלים

המרכז הישראלי של ה-OU קיים אמש (ג') את הדינר השנתי של יום ירושלים במלון רמדה בעיר. השנה, הוקדש הדינר לציון פרוייקט "משיב הרוח" אשר עוסק במתן ימי השתלמות והעשרה לחיילי צה"ל בגוש עציון. במסגרת זו, החיילים נפגשים עם דמויות מרכזיות מההתיישבות בגוש עציון ולומדים על ההיסטוריה והמורשת של האזור. מדי שבוע מגיעים מאות מפקדים וחיילים לחוות משואות יצחק, לאתר ההנצחה בגוש עציון ,לישיבת ההסדר "הר עציון" ולאתרים נוספים באזור במטרה להיחשף ולהכיר מקרוב חבל ארץ, מתיישבים ועולם של תוכן וערכים.

נשיא המרכז הישראלי של ה-OU יצחק פונד בירך את האורחים ושיבח את הפעילות של המרכז הישראלי בקרב כלל חלקי האוכלוסייה במדינת ישראל. מנכ"ל המרכז הישראלי של ה-OU אבי ברמן נשא דברים לכבודם של הרב ארי קהאן וד"ר אפרים גרינפלד שקבלו באירוע את אותות "כתר תורה" ו"כתר שם טוב" על פעילותם בתחום התורני והתרומה לקהילה. אורח הכבוד של האירוע היה רבה הראשי של רחובות, הרב שמחה קוק שנשא דברים מרגשים על המשמעות של שחרור ירושלים.

סא"ל רז קרני מחיל החינוך סיפר למשתתפים כיצד התכנית "משיב הרוח" משפיעה על המוטיבציה של החיילים להילחם ולהגן על ביטחונה של מדינת ישראל.

משתתפי האירוע נהנו מתכנית אומנותית ושירה של להקת "רמתיים" בניצוחו של ריצ'רד שבי ציון. יו"ר הדינר, צבי סנד הודה לכל המשתתפים על תרומתם במשך השנה בפרויקטים השונים של המרכז הישראלי של ה-OU וציין כי בזכותם למעלה מ-30000 חיילי צה"ל זכו כבר בשלוש השנים האחרונות להשתתף בתכנית "משיב הרוח" ולחזק את הקשר לעם ישראל, ארץ ישראל ותורת ישראל.

ארגון ה- Orthodox Union הינו ארגון עולמי המאגד בתוכו מעל 1000 בתי כנסת וקהילות ברחבי צפון אמריקה ובישראל, ומוביל פרויקטים של חינוך לגיל הזהב, עבודה עם בני נוער בסיכון, תוכניות לאנשים מוגבלים, תנועת הנוער NCSY ועוד. סימן ההכשר של הארגון ה- מודפס על כ-500,000 מוצרים, בלמעלה משמונים ושמונה מדינות ברחבי העולם. הארגון מהווה את גוף הכשרות הגדול והמוכר בעולם. בישראל פועל ה OUבחזיתות חברתיות שונות ומספק מענה לצרכי השעה של החברה הישראלית בתחומי נוער בסיכון, נוער וילדים בפריפריה, קירוב בין דתיים לחילוניים, סיוע לעולים ועוד.