במהלך השנים, יותר ויותר מחקרים מוכיחים שישנה חשיבות גוברת ליצירת תנועה אצל ילדים בגיל הרך, לצורך התפתחות נכונה של הגוף ושל היכולות הקואורדינטיביות שלהם. ככל שהילד לומד לנוע בצורה נכונה, כך הוא מפתח הרגלים נכונים, הרגלים שמאפשרים להתפתח בצורה טובה יותר, מה שיבנה וישפר אצלו אלמנטים אחרים, למשל ביטחון, עצמי, נוכחות, כושר גופני ועוד.

כלים

אחת הדרכים לסגל לילדים בגיל הרך, קרי החל מגיל שנתיים עד שש, יכולות תנועה מפותחות וחשיבה נכונה בנושא, היא באמצעות מטפלו ומדריכות בתנועה. אלה עוברות קורס מטפלות בתנועה לגיל הרך, בו הן לומדות שיטות הדרכה שונות לעבודה עם ילדים בגיל זה, בהתאמה לתכנים שמתאימים להם. המטפלות מקבלות במהלך הקורס כלים שונים להתמודדות עם מכשולים שונים וכלים לפתרונם.

מה לומדים בקורס מטפלות תנועה לגיל הרך

בקורס זה לומדים הסטודנטיות כיצד להביא את הילדים להשתמש בתנועה בצורה נכונה. זאת הם עושים בעזרת שימוש במוזיקה ושירים, משחקים ומגוון פעילויות כולל שימוש באביזרים שונים. בעזרת הכלים והפעילויות השונות, לומדות המדריכות כיצד ליצור אצל הילדים גירויים שונים לתנועה. בפן התיאורטי לומדות הסטודנטיות, את תורת התנועה בגיל הרך, עקרונות עבודה עם ילדים בגיל זה, פסיכולוגיה התפתחותית והיבטים שקשורים לאנטומיה בהתפתחות של הילד.

מה שעומד מאחורי הגישה הטיפולית הזאת היא, שככל שהילד יעבוד יותר על התנועה כך הוא יפתח לעצמו הרגלים בריאים ונכונים יותר. ילד שירכוש הרגלים נכונים, יפעל יותר מבחינה גופנית, קרי יהיה פעיל יותר מבחינה ספורטיבית. לאורך שנים מחקרים הוכיחו שילדים שהיו פעילים יותר מבחינה ספורטיבית, הם ילדים הרבה יותר מאושרים, בריאים וכן מקובלים מבחינה חברתית.

היכן עובדות מטפלות בתנועה לגיל הרך

עם סיום לימודיהן, מטפלות לתנועה לגיל הרך, יכולות למצוא עבודה במגוון מקומות. החל מעבודה בגני ילדים שונים, וכלה בעבודה באופן עצמאי עם ילדים בבית או במרפאה משלהן. כמו כן יוכלו הסטודנטיות לעבוד בחוגי התעמלות ותנועה, להעביר הרצאות וסדנאות להורים, מורים וגננות, לעבוד עם מפעילי קייטנות ומשחקיות לילדים ועוד.

לא מעט מהנרשמות לקורס הן מורות, גננות מטפלות ומדריכות לחינוך גופני, שמבקשות לרכוש התמחות נוספת. עבודה על תנועה עם ילדים, מאפשרת להן להרחיב את היריעה, ובמקום להיעזר במטפלות חיצוניות, הן מביאות את הידע שהן רכשו בקורס במהלך עבודותיהן עם ילדים.

קורס מטפלות בתנועה לגיל הרך, אינו מציב דרישות גבוהות בפני מי שרוצה להתקבל אליו. מרבית הקורסים בתחום דורשים בגרות מלאה וכן יש לעבור ראיון אישי. מי שנרשמת לקורס, מן הסתם, צריכה לאהוב ילדים וליהנות מהעבודה איתם. זו איננה עבודה קחה והיא דורשת הרה סבלנות, אך ללא ספק מדובר בעבודה מאוד מאתגרת ומספקת, שניתן ליהנות בה מתוצאות ייחודיות, לשביעות רצון ההורים, המטפלות ועם הזמן, גם הילדים ידעו ליהנות מהן.

המאמר באדיבות /http://www.arielshibolet.co.il

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

עדכונים אחרונים

יונ 13, 2019

מתקשים במקצועות אנגלית ומתמטיקה? מרכזי לימוד מטיק- הצלחה אישית לכל תלמיד

כמעט כל הורה עם ילדים בחטיבת הביניים והתיכון, מכיר את הקשיים בהם נתקלים התלמידים כתוצאה…
אפר 01, 2019

מיהו אגרונום ומהם תחומי העיסוק שלו

החקלאות מציעה אופציות שונות לצורך ייצור מזון, שימור מזון ושיפור מזון. מעבר לכך, החקלאות…
מרס 17, 2019

קורס גרפיקאים

היום גם מי שלא ראה את עצמו בעבר לומד, יכול לעשות את זה. כל מה שצריך הוא כוח רצון…
מרס 17, 2019

קורס בניית אתרים

העולם סביבנו עבר שינוי משמעותי בשנים האחרונות, שינוי שאפשר לשייך בעיקר לפריצת האינטרנט…
מרס 05, 2019

עיצוב גרפי קורסים

העולם המודרני מציע לנו אין סוף קורסים, קורסים בתחומים שונים מהם פיזיים ומהם וירטואליים.…