בנוכחות כל 53 המדינות החברות באופ"א, נשיא אופ"א מישל פלאטיני ושרת התרבות והספורט לימור לבנת הסתיים אתמול בטקס חגיגי בירושלים קונגרס אופ"א שנערך לראשונה בישראל. לפני טקס הסיום סיירו למעלה מ- 150 אנשי ההתאחדויות השונות החברות באופ"א, ביחד עם נציגים רבים של התאחדות הכדורגל האירופית בעיר העתיקה

כלים
כשהגיעה המשלחת האורחים הגיעו לכותל המערבי עמדו רבים מאנשי אופ"א בשתיקה, ולאחר שטמנו פתק בין אבני הכותל, אמרו לאנשי ההתאחדות הישראלית שארגנה את הקונגרס: "אנחנו חסרי מילים. רועדים מהתרגשות. יש במקום הזה עוצמה אדירה". לאחר מכן ביקרו כל האורחים בויזה דולורוזה ובכנסיית הקבר, ונהנו ממצגת אורקולית במצודת דוד.

את הקונגרס נעל אירוע חגיגי במלון הר ציון בירושלים, אותו הנחתה עדן הראל, וכלל את הופעת להקת "ווקה פיפל", ואת הופעת אמן הכדור אייל הורן שסחט תשואות מהקהל ובמיוחד מנשיא אופ"א מישל פלאטיני כשזה ראה את הורן מקפיץ כדורים בגדלים שונים, עד לכדור בגודל משרוקית של שופט.

יו"ר ההתאחדות הישראלית אבי לוזון הודה לפלאטיני על כך שהקונגרס נערך לראשונה אי פעם בישראל: "אני בטוח שכולכם תצאו מכאן שגרירים טובים למדינת ישראל" אמר לוזון בדבריו.

פלאטיני ציין לטובה את רמת הארגון של ההתאחדות הישראלית: "זכינו קבלת פנים חמה מאוד מההתאחדות הישראלית. אחרי שלושת ימי הקונגרס שאורגנו בצורה נפלאה והחוויה לה זכינו, אני יכול לומר שלמי שיארגן את הקונגרס הבא יהיה מאוד קשה להגיע לרמה של הישראלים" אמר פלאטיני.

שרת התרבות והספורט לימור לבנת הודתה לפלאטיני ולאופ"א על שהגיעו לישראל, והודתה ליו"ר ההתאחדות אבי לוזון על כך שהצליח להביא לישראל את כל קובעי המדיניות במדינות החברות באופ"א.