צרכנות הוגנת

(כלכלה צודקת)
אומרים לך בוא תהייה חבר במועדון שלנו, מציעים לך הטבות ופתאום כשאתה מבקש לממש אותן מודיעים לך שהכללים השתנו

ועדת הכלכלה אישרה לקריאה ראשונה את הצעת היו"ר כבל לעשות סדר במועדוני הלקוחות: "אנחנו רוצים לייצר מצב של הגינות והוגנות" - לראשונה בצעד חסר תקדים החליט היו"ר כבל להחיל את ההצעה גם על הבנקים וחברות כרטיסי האשראי ואמר: כשמחקו לנו כוכבים לקחו לנו כסף – ואם הם רוצים להמשיך לפנק, לפנק, לפנק את הלקוחות אז יש לזה כללי משחק חדשים; לפי ההצעה שאושרה מועדוני הלקוחות המתמשכים יצטרכו להודיע 8 עד 9 חודשים מראש על כל שינוי ולאפשר מימוש הטבות במהלך אותה תקופה.

(השוק)

הכנסת אישרה היום בקריאה ראשונה הצעת חוק מהפכנית אשר צפויה לשנות את פני הצרכנות בישראל: לראשונה הרשות להגנת הצרכן והסחר ההוגן, תקבל סמכויות להטלת עיצומים כספיים במסגרת אכיפה מנהלית וסמכות לאכיפת איסור חדש על עסקאות שהינן תוצאה של השפעה בלתי הוגנת על הצרכן

(בעולם)

למרות הלחצים מצד חברות התעופה וסוכנויות הנסיעות היום נכנסו לתוקף תקנות שהכינה הרשות להגנת הצרכן והסחר ההוגן הקובעות בין היתר כי צרכן יוכל לבטל עסקה לרכישת טיסה שנעשתה באופן פרונטלי (למשל במשרדי החברה) תוך 14 ימים מיום הרכישה ועד 18 יום לפני הטיסה. הצרכן רשאי גם לבטל טיסת המשך הנרכשת מישראל וחזרה אליה ובתנאי שטיסת ההמשך ניתנת ע"י אותה חברת תעופה היוצאת מישראל

(הדופק הפוליטי)

הצעת חוק שיזם סגן יו"ר הכנסת ח"כ מגלי והבה אשר קובעת לבטל את מחירי 9.99 ₪ נדחתה היום במליאת הכנסת לאחר התנגדות הממשלה. ח"כ והבה: "הממשלה מתעקשת על חשבון האזרחים"

(קונים חכם)

משרד תמ"ת הגיש כתב אישום נגד 'הוט מערכות תקשורת' בחשד הטעיית צרכנים בנסיבות מחמירות בעניין התנאים לקבלת הטבת במבצע "ספק אינטרנט חינם" ומבצע "מנוי לכדורגל". סגנית שר התמ"ת והאחראית על הצרכנות אורית נוקד: "הטעיות רבות בפרסום של החברות נובעות מהצגה מגמתית של תנאי ההתקשרות, תוך הדגשת תנאים מסוימים מצד אחד ואי מתן בולטות ראויה לסייגים שבעסקה"