מפקחי רשות מקרקעי ישראל והסיירת הירוקה, פעלו השבוע בצפון הכנרת, צפונית לגן לאומי כפר נחום בשטח של כ-350 דונם. מסיגי גבול נוהגים לרעות עדרים בשטח זה ללא היתר מרעה ותוך כדי פגיעה בגידולים של חקלאים המעבדים את הקרקע כחוק בקרקעות סמוכות.

כלים

כבר מספר שנים שפולשים, שזהותם אינה ידועה, חוזרים ופולשים לאותם שטחים בהיקף של כ-350 דונם, כאשר הם שבים ומקימים גדרות ומיכלאות בלתי חוקיות על אדמות מדינה, ללא היתר ובניגוד לחוק. מפקחי רמ"י בליווי הסיירת הירוקה, פינו בעבר במתחם זה מספר פלישות ומבנים בלתי חוקיים, ואף הציבו באיזור מספר שלטי אזהרה המתריעים מפני הפלישות החוזרות במקום.

כפעולת מניעה, הוחלט השנה ברשות לפעול במקום ומפקחי רמ"י בליווי הסיירת הירוקה ביצעו תפיסת חזקה בקרקע, כאשר צמחיית המרעה הוסרה באמצעים חקלאיים כדי למנוע את השימוש בקרקע למרעה בלתי חוקי.

פעולת המניעה בוצעה בתיאום מלא עם איגוד ערים כנרת, רשות הטבע והגנים, הסיירת הירוקה והיישובים החקלאיים הסמוכים, שתושביהם נפגעים לא אחת מהפלישות הבלתי חוקיות כאשר העדרים רומסים ופוגעים בגידוליהם ובמטעיהם שוב ושוב.

שי קרפ, סגן מנהל החטיבה לשמירת קרקע ברשות מקרקעי ישראל, אומר: "הפלישות החוזרות ונשנות הללו לקרקעות ציבוריות הן עבירת הסגת גבול במקרקעי ציבור, עבירה פלילית שדינה עד שנתיים מאסר בפועל. מסיגי הגבול צריכים לדעת כי אם ימשיכו לעבור על החוק בסופו של דבר הם ייתפסו ויהיו חשופים לתביעות פליליות וכספיות"

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS