עיתון "במחנה" מדווח, שצה"ל מתאמן לתרחיש לפיו כח דייטון - ה"צבא של הרשות הפלסטינית" שהקים גנרל דייטון האמריקני בעידודה של מדינת ישראל, הכוח הצבאי של המשטרה הפלסטינית, הופך שוב לאוייב

תנועת הימין "מטות ערים" פנתה היום לשר לעניינים אסטרטגיים בוגי יעלון ושאלה, האם לא הגיע הזמן, שהמשך קיומו של כח דייטון יישקל באופן מסודר?

"גם אם יש רווח רגעי מסויים מקיומו, בגלל עוינותו של הכח הנ"ל לחמאס לפי שעה -- הסכנה לטווח הארוך מהקמת כח פלשתיני גדול ומאומן והצבתו קרוב מאד למרכזי האוכלוסיה בישראל, גדולה מאד, אל לממשלת נתניהו להפוך לממשלת חלם." טוענים בתנועת הימין.

לפי פרסומים רשמיים של ממשלת ארה"ב הצבא הפלשתיני שהקים דייטון ביהודה ושומרון, מונה 23 אלף חיילים -- לעומת 170 אלף חיילים סדירים בצה"ל (לפי פרסומים זרים). ארה"ב אמנם טוענת שאינה משלמת משכורות למחבלים פלשתינים, ואולם, בפועל, התשלום למחבלים הפלשתינים מתבצע גם מתבצע, מפני שהגורם הבינ"ל שאמור לסנן טרוריסטים מרשימת מקבלי המשכורות של הרשות הפלשתינית, "אינו מחשיב" את החמאס והחיזבאללה כארגוני טרור.

ארה"ב אמנם אינה רוכשת נשק קטלני לכח הפלשתיני - אולם, מדינות תורמות אחרות עושות כן במקומה, זאת על פי דרישת הרש"פ לחימוש מלא של חייליהם. הציוד הלא קטלני והמשכורות - כאמור במימון אמריקני ובהסכמת ישראל.