כלים

במכללה האקדמית נתניה נערך היום כנס על "סוד הקסם של כוכב נולד" לרגל עונת העשור לתוכנית הפופולארית. ע"פ סקר שהוכן לקראת הכנס ע"י מכון "מיליארד בראון" בקרב 500 נשאלים 81% סבורים שכשרונות צעירים, במיוחד מהפריפריה, היו מתקשים להשתלב בתעשיית המוזיקה . 84% סבורים שהתוכנית מאפשרת לדור הצעיר להכיר את הקלאסיקה של השירה הישראלית

בכנס נטלו חלק אנשי התוכנית בהם טמירה ירדני, המפיקה, וצביקה הדר המנחה לצד אנשי האקדמיה מביה"ס לתקשורת במכללה הפרופ' דב שנער וענת פירסט והד"ר מיכל חמו ומוטי נייגר.

ברקע הדיון עמדה גם המתחרה "הצעירה" "דה ווייס". לדברי צביקה הדר יש דברים המבדילים את שתי התוכניות כמו הפורמט והמתמודדים, לדעתו ב"כוכב נולד" בניגוד ל"דה ווייס" השופטים הם לא העניין של התוכנית.

הדר הסביר בשולי הכנס כי הכוכב הכי גדול של "כוכב נולד" שהציבור זוכר זאת נינט טייב  וב"דה ווייס" אביב גפן. הדר סבור שמדובר בשתי תוכניות שונות ויש מקום לתחרות גם בנושא של כישרונות מוזיקליים. יחד עם זאת הוא אינו בטוח אם לאורך הזמן יהיו מספיק מתחרים לשתי תוכניות מקבילות.

צביקה הדר דיבר בכנס על "האבולוציה של הטלוויזיה המסחרית בפרספקטיבה של עשור ל"כוכב נולד"". משתתפי התוכנית האחרים דנו במקומה של התוכנית בטלוויזיה ובתרבות הפופולארית.

ד"ר מוטי נייגר המתמחה בתוכניות "ריאליטי" ניתח את נוסחת ההצלחה של התוכנית. לדבריו, התוכנית היא תמצית הישראליות ע"י עיבוד של קלאסיקות, ישראליות בצורה מאתגרת כמו השירים "לו יהי" בליווי סלסולים ו"בדרך אל הכפר" בטונציה ערבית. המפיקה טמירה ירדני אמרה כי העונה העשירית תהיה המוצלחת ביותר מבחינת משתתפים וייחודית מבחינת שופטים.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS